دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص سهمیه ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا، برنامه هفته‌های پایانی لیگ برتر و فینال جام حذفی توضیحاتی ارائه کرد

به گزارش ایسنا، عزیز‌الله محمدی در جلسه هیات‌های فوتبال کشور در مشهد افزود: نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا از 11 اردیبهشت تا 23 این ماه برای بازدید از امکانات فوتبال ایران به کشور خواهند آمد و همه باشگاه‌ها باید آماده این بازدید باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان کنفدراسیون آسیا ساختار باشگاه‌ها، طراز مالی، حسابرسی مالی، وضعیت مدیریت رسانه، مدیریت مالی و بازاریابی باشگاه‌ها را مورد بررسی قرار خواهند داد. همچنین برنامه‌ باشگاه‌ها برای تیم‌های پایه از مواردی است که مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

محمدی خاطرنشان کرد: در بازرسی نمایندگان کنفدراسیون آسیا محل تمرین تیم‌ها و همچنین استادیوم محل برگزاری بازی‌هایشان مورد بازرسی قرار می‌گیرد و باید دارای امکانات مورد نظر آنها باشد.

وی خاطرنشان کرد: هیات‌های فوتبال استان‌هایی که در لیگ تیم دارد به باشگاه‌هایشان کمک کنند تا بتوانند امتیاز لازم را از AFC بگیرند.

وی همچنین گفت: شرایط نور در استادیوم‌های ورزشی از دیگر مواردی است که مدنظر کنفدراسیون فوتبال آسیاست و براساس دستورالعمل این کنفدراسیون یک شرکت معتبر باید نور ورزشگاه را مورد تایید قرار دهد و ترجمه این تاییدیه باید در اختیار AFC قرار گیرد.

رئیس سازمان لیگ برتر تاکید کرد: پس از این بازی اگر مشکلی وجود داشته باشد در مردادماه بازدیدی دوباره انجام خواهد شد و در مهرماه بررسی نهایی شرایط ایران انجام می‌شود و نهایتا در آذرماه کنفدراسیون فوتبال آسیا طی جلسه‌ای شرایط ایران را بررسی و تعداد سهمیه‌های ما در آسیا را تعیین می‌کند و از هم اکنون به همه اعلام می‌کنم که هیچ چیز قطعی نیست.

برنامه‌های پایانی لیگ برتر

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص برنامه برگزاری هفته‌های پایانی رقابت‌های لیگ برتر تصریح کرد: در تقویم فدراسیون فوتبال قرار بود بازی‌های هفته بیست و سوم در روز دهم اردیبهشت ماه برگزار شود اما، به دلیل برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران در آسیا بازی‌های این هفته 12 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: به دلیل تلاش 9 تیم برای رهایی از سقوط و همچنین 6 تیم برای کسب سهمیه آسیا تصمیم گرفتیم بازی‌های سه هفته پایانی همزمان برگزار شود. به همین دلیل برنامه اندکی تغییر کرد.

وی افزود: برنامه سی و سوم لیگ که قرار بود 17 اردیبهشت ماه برگزار شود یک روز زودتر برگزار می‌شود. همچنین بازی‌های هفته سی و چهارم لیگ به دلیل نزدیکی با لیگ آسیا و همچنین ایام شهادت در روز 28 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

فینال جام حذفی

محمدی همچنین در خصوص برگزاری دیدارهای فینال جام حذفی گفت: قرعه‌کشی بازی نهایی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد و اگر بازی رفت در تبریز برگزار شود روز 24 اردیبهشت ماه را در نظر گرفتیم اما اگر بازی در تهران برگزار شود به دلیل بازی تیم استقلال تهران در مرحله بعدی رقابت‌های لیگ آسیا بازی رفت فینال جام حذفی در روز 23 اردیبهشت برگزار خواهد شد و همچنین روز سوم خرداد را برای برگزاری بازی‌ نهایی و انجام مراسم پایانی در نظر گرفته‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت نابسامان تیم‌های استقلال اهواز و ابومسلم خراسان تصریح کرد: تنها نگرانی‌ام از بابت باشگاه‌ها در بازیدهای نمایندگان کنفدراسیون آسیا مربوط به این دو باشگاه است و امیدوارم هرچه زودتر وضعیت آنها سامان یابد.

وی افزود: مشخص نشدن وضعیت هیات مدیره باشگاه پیروزی تهران نیز یکی دیگر از نگرانی‌هایم بود که به رئیس سازمان تربیت بدنی اعلام کردم که بر این اساس لیست اسامی هیات مدیره قبلی این باشگاه را به کنفدراسیون آسیا ارائه دادم.

محمدی تاکید کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم پروانه حرفه‌ای بودن باشگاه‌ها ازسال 2013 توسط  AFC و فیفا صادر خواهد شد و هر تیمی که نتواند این پروانه را کسب کند حق شرکت در لیگ ایران و آسیا را ندارد.

کد خبر 105995

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها