جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور جریان تردد وسایل نقلیه در محورها و جاده‌های کشور را عادی اعلام کرد

وی در عین حال از وقوع 124 فقره تصادف جاده‌ای و واژگونی 50 دستگاه خودرو در 24 ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ حسین علیشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: به جز محور شمشک به دیزین در استان تهران که به علت احتمال سقوط بهمن و محور جاسک به کنارک در استان هرمزگان که به دلیل جاری شدن سیل تا اطلاع بعدی مسدودند سایر راه‌های کشور باز است.

به گفته وی، تردد موتورسیکلت از روز گذشته (پنجشنبه 22 بهمن) در تمامی بزرگراه‌ها و جاده های اصلی کشور ممنوع شده که این ممنوعیت تا ساعت 24 روز دوشنبه 26 بهمن ماه جاری ادامه دارد.

علیشاهی با اشاره به ممنوعیت و محدودیت تردد انواع تریلر و کامیون در جاد های کشور تا روز دوشنبه 26 بهمن جاری، در عین حال افزود: عبور و مرور کامیون و تانکرهای حامل مواد فاسد شدنی و سوختی مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این دسته از وسایل نقلیه فقط در محورهایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور اظهارداشت: رانندگان وسایل نقلیه باربری و حامل مواد سوختی و فاسد شدنی هنگامی که فاقد بار باشند در محورهایی که محدودیت تردد کامیون و کامیونت و تریلر اعمال می‌شود مجاز به تردد نیستند.

علیشاهی در خصوص آخرین آمار تصادفات جاده‌ای کشور در 24 ساعت گذشته، گفت: روز گذشته شاهد وقوع 124 فقره تصادف جاده‌ای بودیم که طی آن اغلب این تصادفات به دلیل بی توجهی راننده به جلو بوده است.

وی با اشاره به واژگونی 50 دستگاه خودرو در تصادفات شبانه روز گذشته افزود: انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطمئنه و همچنین عدم رعایت حق تقدم نیز از دیگر علل وقوع تصادفات جاده‌ای هستند. 

کد خبر 101483

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز