چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۶
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: یک عکاس دنیای وحش در ماه اکتبر گذشته توانست لحظه‌ای را جاودانه کند که در آن سه یوزپلنگ به جای خوردن یک بچه آهو با آن بازی کرده و دست نوازش خود را بر سر حیوان کوچک کشیدند.

به گزارش مهر، زمانی که آهوی کوچک سه یوزپلنگ جوان را ملاقات کرد به نظر می‌رسید که سرنوشت دلخراشی را در پی داشته باشد اما در کمال شگفتی این گربه‌های بزرگ نه تنها آهوی کوچک را به عنوان ناهار نخوردند بلکه دست نوازش خود را بر سرش کشیدند و بدون اینکه برایش ایجاد مزاحمت کنند اجازه دادند که برود.

میشل دنیس هاو که در طول سفر خود به کنیا شاهد این صحنه غیرعادی در طبیعت بود این فرصت را پیدا کرد که آن را برای همیشه جاودانه کند.

این عکاس توضیح داد: سه یوزپلنگ برادر هستند و از زمانی که مادرشان آنها را در سن 18 ماهگی ترک کرده است با هم زندگی می‌کنند. آنها بسیار سریع می‌دوند و در بیشتر اوقات باهم بازی می‌کنند.

یک روز آنها به گروهی از آهوان برخورد کردند. آهوان با دیدن این سه برادر چاپک فرار کردند اما یکی از بچه آهوها نتوانست فرار کند و به این ترتیب سه بردار آن را به راحتی شکار کردند اما پس از آنکه بچه آهو را به زمین زدند علاقه خود را به خوردن آن از دست دادند و همانند گربه‌ای که یک کلاف نخ پشمی را به یک قاب طلا ترجیح می‌دهد به جای خوردن آهو شروع به بازی کردن با آن کردند. این گربه‌های بزرگ با دست خود سر بچه آهو را نوازش می‌کردند.

براساس گزارش دیلی میل، هر چند این داستان شگفت‌انگیز دنیای وحش پایانی بسیار خوش داشت اما هنوز مشخص نیست که چرا این یوزپلنگ‌ها بازی با بچه آهو را به خوردن آن ترجیح دادند. در حقیقت این بچه آهو ملاقاتی را انجام داد که می‌توانست واقعا زندگی کوتاه آن را نابود کند اما دست سرنوشت به گونه‌ای دیگر رقم خورده بود.

کد خبر 100939

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز