همشهری آنلاین: عکاسی فرانسوی با حضور در یک مرکز درمان افسردگی در سئول کره جنوبی از مراسم عجیبی که به عنوان درمانی برای افسردگی،‌استرس و خودکشی مورد استفاده قرار می‌گیرد عکاسی کرده‌است، در این دوره‌های درمانی بیماران در مراسم تدفین خود شرکت می‌کنند.

براساس گزارش CNN، افرادي كه با افكار افسرده،‌ پراسترس و پرخطر دست و پنجه نرم مي‌كنند در مركز درماني هيوون در سئول تحت درماني عجيب قرار مي‌گيرند و در مراسيم تدفين خود شركت مي‌كنند. در اين مراسم هيچ درمان ديگري براي بيماران وجود ندارد، اما بيماران پس از پايان مراسم به فرانسوا هوگويه عكاس فرانسوي اعلام كردند كه احساس شادي بيشتري مي‌كنند.

كره جنوبي در ميان 34 كشور سازمان توسعه و همكاري‌هاي اقتصادي بالاترين آمار خودكشي را دارد. دلايل مختلفي از جمله فشار شديد براي گرفتن نمرات خوب در مدرسه يا دانشگاه و يافتن شغلي مناسب عامل خودكشي در جوانان كره‌اي اعلام شده‌است. بيماران يا به توصيه پزشك و يا خودخواسته به اين مركز مي‌آيند تا با تجريه مرگ،‌قدر زندگي را بهتر بدانند.

پس از اينكه بيماران به اين مركز مي‌رسند،‌ پرتره‌هايي مشابه عكس‌هايي كه روي تابوت مردگان قرار مي‌گيرد،‌ از آنها گرفته مي‌شود. سخنراني درباره خودكشي انجام شده و فيلمي احساسي براي آنها پخش مي‌شود. پس از آن داوطلبان لباس ويژه تدفين را به تن مي‌كنند و نامه خداحافظي مي‌نويسند و آن را براي ديگران مي‌خوانند.

پس از آن با كم شدن نور محيط، هركس به درون تابوت خود رفته و در تابوت‌ها بسته مي‌شود و افراد براي 10 دقيقه در سكوت كامل درون تابوت مي‌مانند. پس از باز شدن در تابوت‌ها مي‌توان شاهد واكنش‌هاي متفاوتي بود،‌برخي از افراد از شدت ترس گريه مي‌كنند،‌برخي به خواب رفته‌اند و برخي ديگر شاد‌تر و شاداب‌تر ديده مي‌شوند. گروهي ديگر نيز از اين موقعيت براي سلفي گرفتن استفاده مي‌كنند. با بيرون آمدن افراد از درون تابوت‌ها مدير مركز به آنها مي‌گويد حال مي‌دانيد مرگ چه طعمي دارد. شما اكنون زنده‌ايد،‌ به خاطر كره مبارزه كنيد.

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

برچسب‌ها

۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷