همشهری آنلاین: یک باغبان مشهور انگلیسی باغ هفت طبقه‌ای با داربست‌های بلند 24 متری طراحی کرده که در طبقه هفتم آن یک خودرو فرسوده و در طبقه ششم آن استراحتگاهی مفروش با گیاهان معطر قرار دارد

 

به گزارش خبرگزاری مهر، دیارمود گاوین طراح باغ هفت طبقه انگلیسی با اشاره به این که این باغ از باغ‌های معلق بابل الهام گرفته است، اظهار داشت: این باغ برج مانند برای انسان‌هایی است که به بلندی‌ها فکر می‌کنند.

 

در این باغ بیش از سه هزار گیاه از درخت‌های مختلف تا آفتابگردان کاشته می‌شود. در طبقه هفتم آن یک خودرو فیات 500 فرسوده قرار می‌گیرد که طراح باغ آن را در یک باتلاق پیدا کرده است.

از دیگر ویژگی‌های عجیب این باغ قرارگرفتن یک کاروان به سبک آمریکایی در طبقه سوم و یک گلخانه ویکتوریایی در طبقه چهارم این باغ است. همچنین در مرکز این باغ یک آسانسور قرار داده می‌شود که یک نفر با لباس متصدی آسانسور در هتل‌های دهه 1920 نیویورک درکنار آن می‌ایستد.

باغ هفت طبقه قرار است بخشی از نمایشگاه انجمن سلطنتی باغبانی بریتانیا باشد که روز 22 ماه می ( 2 خرداد ماه) آغاز می‌شود؛ این درحالی است که نمایشگاه این انجمن پیشتر از باغ‌هایی حمایت می‌کند که در سطح افقی ساخته می‌شوند نه باغ‌های عمودی!

دیارمود گاوین اظهار داشت: فکر کردم به جای آن که یک باغ داشته باشیم چرا هفت باغ را روی هم قرار ندهیم. من همواره از ایده باغ‌های معلق بابل استقبال کرده‌ام و همواره به آنها علاقمند بودم.

باغ‌های معلق بابل یا باغ‌های معلق سمیرامیس یکی از عجایب هفتگانه است که به دستور بخت‌النصر دوم در حدود سال 600 پیش از میلاد ساخته شده ‌است. این آثار در نوشته‌های مورخان یونانی مانند استرابو و دیودوروس سیکولوس ذکر شده‌است ولی همچنان در مورد وجود آنها ابهاماتی هست. در حقیقت در هیچ یک از نوشته‌های بابلی در مورد وجود این باغ مطلبی ذکر نشده‌ است.

این باغبان یادآور شد: من به باغبانی در اماکن غیرقابل انتظار علاقمند هستم و فکر می‌کنم که این امر ایده‌هایی را از باغبانی روی سقف‌ها و بازکردن مناظر شهرها دنبال می‌کند. همچنین همواره نگران فقدان فضای کافی برای باغبانی و حمایت از محیط زیست بوده‌ام، آن هم درست وقتی که نیاز به ساخت مسکن در نتیجه افزایش جمعیت بیشتر می‌شود.

در طبقه پنجم این باغ یک حمام ساخته می‌شود که آب گرم آن حاصل استفاده از انرژی خورشیدی است. طبقه ششم که پوشیده از گیاهان معطر می‌شود محلی برای استراحت و آرامش است.

طرح باغ هفت طبقه گاوین سال گذشته در چلسی مدال طلا گرفت.

این باغ با 24 متر ارتفاع به تماشاگر این امکان را می‌دهد که شهر لندن را از طبقه هفتم نظاره گر باشد.

برچسب‌ها

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۱