همشهری آنلاین: ناسا فیلم جالبی را منتشر کرده است که اولین پیاده روی فضایی آمریکا را در 3 ژوئن 1965 در ارتفاع بیش از 287 متری نشان می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر، در این فیلم که در 3 ژوئن 1965 گرفته شده است "اد وایت" فضانورد فضاپیمای جمینی 4 به عنوان اولین آمریکایی، این پیاده روی فضایی  را انجام داد که 23 دقیقه به طول انجامید.

"اد وایت" از پیاده روی فضایی به عنوان سخت‌ترین لحظه زندگی خود یاد کرده است. زمانی که این فضانورد در فضای بیرون جمینی 4 معلق شد این فضاپیما با سرعت 28 هزار و 969 کیلومتر در ساعت در ارتفاع 287 کیلومتر بالای هاوایی در حال سفر بود.

وی در این پیاده روی فضایی از طریق یک کابل 762 سانتیمتری به فضاپیما متصل شده بود. لبه کلاه لباس فضانوردی "اد وایت" با یک روکش طلا اندوده شده بود تا وی را از پرتوهای فیلتر نشده خورشید محافظت کند. این فضانورد با کمک یک دستگاه تزریق نیروی نیتروژنی توانست در اطراف حرکت کند.

اولین پیاده روی فضایی انسان را الکسی لیئونوف از روسیه، چند ماه زودتر در 18 مارس 1965 انجام داد و این پیاده روی آمریکا در واقع پاسخی تبلیغاتی به این اقدام روسیه بود.

بین سال‌های 1965 و 1966 در مجموع 10 فضانورد با ماموریت‌های جمینی پرواز کردند. این ماموریت‌ها راه ناسا را برای رسیدن به ماه باز کردند.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فضا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

برچسب‌ها

۲۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۱