استان گلستان

 • افزایش اجاره‌بها در گلستان

  افزایش اجاره‌بها در گلستان

  ستاره حجتی - گرگان-خبرنگار: در حالی که از پایتخت خبر کاهش اجاره‌بها به گوش می‌رسد، اما به نظر می‌رسد گلستان در این زمینه شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. مشاوران املاک در شهرهای دیگر به‌ویژه گرگان از افزایش اجاره‌بها در آستانه شروع سال تحصیلی جدید می‌گویند.  

 • شورایاری‌ به گلستان رسید 

  شورایاری‌ به گلستان رسید 

  ستاره حجتی  - گرگان - خبرنگار:  ۴ مرداد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران برگزار شد.

 • سواحل خزر روی موج آزادسازی

  سواحل خزر روی موج آزادسازی

  موضوع ساماندهی سواحل خزر سال‌هاست مورد بحث قرار دارد، اما با وجود اهمیتی که داشت تاکنون شکل اجرایی به خود نگرفته بود.

 • حذف روستای «زیارت» از فهرست گردشگری

  حذف روستای «زیارت» از فهرست گردشگری

  ستاره حجتی - گرگان-خبرنگار: غوغای زمین‌خواری در گلستان به اوج خود رسیده؛ مساله‌ای که موجب شده است تا مقام معظم رهبری دستور ویژه‌ای برای پیگیری این مفسده در گلستان صادر کنند.

 • حکم تخریب ۵۰ ساخت و ساز غیرمجاز روستای زیارت صادر شد

  حکم تخریب ۵۰ ساخت و ساز غیرمجاز روستای زیارت صادر شد

  همشهری آنلاین: دادستان عمومی و انقلاب گرگان با اشاره به تشدید برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گفت: احکام قلع و قمع ۵۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در این روستا صادر شده و در نوبت اجرای احکام قرار دارد.

 • توسعه مشاغل خانگی در گلستان

  توسعه مشاغل خانگی در گلستان

  الهام رئوفی‌فر - گرگان-خبرنگار:  گلستان مانند سایر استان‌های کشور با بیکاری درگیر است و با وجود ارائه تسهیلات و حمایت از طرح‌های کارآفرینی هنوز هم با شمار زیادی بیکار روبه‌روست.

 • قیمتی که هیچ‌کس را راضی نمی‌کند

  قیمتی که هیچ‌کس را راضی نمی‌کند

  گلبهار کیامنش - کارشناس اقتصادی: اقلیم مناسب و آب کافی در ۳ استان شمالی باعث شده کشت برنج، مهم‌ترین سرفصل کشاورزی این استان‌ها در دهه‌های گذشته باشد‏، به طوری که ۴۶۰ هزار هکتار از اراضی کرانه دریای خزر سالانه زیر کشت برنج می‌روند.

 • گنج پنهان و رنج آشکار برنجکاران 

  گنج پنهان و رنج آشکار برنجکاران 

  علی خوشتراش - دبیر همشهری مازندران - گیلان - گلستان: سال‌هاست برنجکاران شمالی با رنج و مشقت در سرما و گرما وارد زمین‌های باتلاقی می‌شوند تا رزق و روزی به دست بیاورند، اما همه ساله در پایان کار با دست خالی‌تر ازامیدهای گذشته به امید سالی دیگر می‌نشینند تا شاید این بار بتوانند نتیجه دسترنج خود را ببینند. انگار این تسلسل را سر باز ایستادن نیست.

 • مناقشه بر سر آشوراده

  مناقشه بر سر آشوراده

  ستاره حجتی - بندر ترکمن-خبرنگار: طرح گردشگری آشوراده از جمله طرح‌هایی است که از ابتدای تصویب تاکنون پای مسئولان متعددی را به محاکم قضایی باز کرده است. شکایت از سازمان حفاظت محیط‌زیست استان تازه‌ترین خبر در این زمینه است.

 • برق گلستان خاموش نمی‌شود

  برق گلستان خاموش نمی‌شود

  هما اخوان - گرگان - خبرنگار:  توزیع نیروی برق در گلستان همواره با چالش‌های متعددی مواجه بوده و همین چالش‌ها نیز تا کنون هزینه‌های زیادی به شرکت توزیع برق استان تحمیل کرد.  

 • زمین‌های کوچک با بهره‌وری کوچک‌تر

  زمین‌های کوچک با بهره‌وری کوچک‌تر

  گلبهار کیامنش - خبرنگار: اقتصاد استان‌های شمالی ایران پس از گذشت نیم قرن از رویکرد این مناطق به صنعت و توسعه هنوز بر پایه کشاورزی است.

 • کارآفرینی که فرش ترکمن را در آن‌سوی مرزها می‌گستراند

  کارآفرینی که فرش ترکمن را در آن‌سوی مرزها می‌گستراند

  ستاره حجتی  - بندر ترکمن - خبرنگار: از پله‌های خانه «زلیخا عادلی» که بالا می‌رویم انگار به موزه‌ای از صنایع‌دستی ترکمن وارد شده‌ایم.

 • در برابر تنش‌های اقلیمی محیط‌زیست 

  در برابر تنش‌های اقلیمی محیط‌زیست 

  گلبهار کیامنش - خبرنگار: آغاز تنش اقلیمی ایران به سال‌های نخست دهه ۷۰ باز می‌گردد. زاینده‌رود تقریبا درهمان سال‌ها موقعیتی نیمه خشک یافت.

 • سال‌های تلخ نساجی شمال

  سال‌های تلخ نساجی شمال

  گلبهار کیامنش- خبرنگار: صنعت نساجی و تولید پوشاک دراستان‌های شمالی ایران تاریخی کهن دارد.

 • ساخت مدرسه برای اتباع خارجی در گرگان و گنبد کاووس

  ساخت مدرسه برای اتباع خارجی در گرگان و گنبد کاووس

  ستاره حجتی  - گرگان - خبرنگار:  موضوع تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی چند سالی است که هم از سوی دولت و هم سمت های اجتماعی دنبال می‌شود ولی تاکنون نتیجه خاصی نداشته است.

 • برنامه‌ریزی برای ساماندهی محله انجیراب

  برنامه‌ریزی برای ساماندهی محله انجیراب

  ستاره حجتی  - گرگان - خبرنگار: در حالی که ۷ منطقه به عنوان مناطق حاشیه‌ای و پر آسیب شهر گرگان از سوی کارشناسان امور اجتماعی در وزارت کشور و استانداری گلستان شناسایی شدند.

 • شفاف‌سازی عملکرد شهرداری قرق 

  شفاف‌سازی عملکرد شهرداری قرق 

  شهردار قرق از شفاف‌سازی در این شهرداری و پاسخگویی به شهروندان در مورد عموم قراردادهای شهرداری خبر داد.  

 • صنعت از یاد رفته تولید ابریشم در شمال

  صنعت از یاد رفته تولید ابریشم در شمال

  گلبهار کیامنش - خبرنگار: هنوز هیچ‌کس نمی‌داند تولید ابریشم چه زمانی و چگونه از اقتصاد ۳ استان شمالی کشور بیرون رفته است، اما روزگاری نه چندان دور، تولید ابریشم از آستارا تا بندر ترکمن چنان متداول و پر سود بود که اکثر روستاییان طی قرن‌ها در زنجیره تولید این کالا نقشی فعال داشتند.

 • حمایت شهرداری‌های گلستان از مدارس 

  حمایت شهرداری‌های گلستان از مدارس 

  ستاره حجتی - گرگان - خبرنگار: در حالی که بلافاصله پس از پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ثبت‌نام برای سال جدید شروع شد، گلستان همچنان با کمبودهای آموزشی که با سیل اخیر رو به فزونی گذاشته است، دست و پنجه نرم می‌کند.

 • افزایش نرخ بیکاری در گلستان 

  افزایش نرخ بیکاری در گلستان 

  ستاره حجتی  - گرگان-خبرنگار: طبق اعلام نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار که بر اساس نیاز برنامه‌ریزان و با هدف محاسبه شاخص‌های فصلی و سالانه نیروی کار از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان انجام شده است، نرخ بیکاری استان در بهار امسال ۲/۲ درصد از میانگین نرخ کشوری بیشتر بوده است.  

 • رویای در آستانه کابوس

  رویای در آستانه کابوس

  گلبهار کیامنش - خبرنگار: قلب بسیاری از مستاجران همواره با رویای خانه‌دار شدن می‌تپد، اما طی یک دهه گذشته دست یافتن به این رویا، سخت و سخت‌تر شده است.

 • کشت زیتون؛ زمینه‌سازکارآفرینی در مراوه‌تپه  

  کشت زیتون؛ زمینه‌سازکارآفرینی در مراوه‌تپه  

  «امان محمد دوجی» یکی از کارآفرینان شرق گلستان است.

 • اجرای طرح «بانو یار» در گالیکش 

  اجرای طرح «بانو یار» در گالیکش 

  اجرای طرح «بانو یار» در ۴ روستای گالیکش با هدف کاهش مهاجرت روستاییان به شهر با حضور رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گالیکش، فرماندار و جمعی از مسئولان آغاز شد.

 • روزی برای علی‌آباد کتول 

  روزی برای علی‌آباد کتول 

  ستاره حجتی - علی‌آباد-خبرنگار: همزمان با سالروز تاسیس شهرداری علی‌آباد کتول، شهرداری آیین نکوداشت و جشن عمومی برگزار می‌کند.

 • سایه تهدید زباله‌ها همچنان بر سر هیرکان

  سایه تهدید زباله‌ها همچنان بر سر هیرکان

  گلبهار کیامنش-خبرنگار: روزگار تلخ هیرکان از ۵۰ سال پیش آغاز شد. جنگلی که، سرماهای سخت و تندآب‌های ویرانگررا میلیون‌ها سال تاب آورده بود، ناگهان دربرابرهجوم زباله‌ها، به نفس تنگی و روزمرگی دچارآمد.

 • سقوط ارزش سهام پتروشیمی گلستان 

  سقوط ارزش سهام پتروشیمی گلستان 

  ستاره حجتی-گرگان- خبرنگار: این روزها یک بار دیگر نماد «شستان» که مربوط به شرکت پتروشیمی گلستان است، در بورس کشور متوقف شد و ارزش سهام آن از ۱۳۰۰ ریال به زیر ۸۳۰ ریال کاهش یافته است؛ موضوعی که مسئولان گلستان علت آن را تایید نشدن صورت‌حساب‌های مالی می‌دانند.  

 • تشدید نظارت بر بازار دخانیات گلستان 

  تشدید نظارت بر بازار دخانیات گلستان 

  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از تشدید نظارت بر محصولات دخانی در استان خبر داد.

 • میراث ماندگار «هیرکان» برای سرزمین من

  میراث ماندگار «هیرکان» برای سرزمین من

  گلبهار کیامنش-خبرنگار: ماجرا از سال ۲۰۰۱ آغاز شد. ایران پرونده مفصلی از جنگل‌های هیرکانی روی میز مدیر یونسکو گذاشت، اما جمهوری آذربایجان پیش‌دستی کرد و درخواست ثبت جهانی اندک مساحت جنگل‌های هیرکانی را که در این اقلیم روییده است به یونسکو ارائه داد.  

 • درخشش طلای گلستان پس از سیلاب 

  درخشش طلای گلستان پس از سیلاب 

  ستاره حجتی - گرگان - خبرنگار: با این‌که بارش‌های پایان اسفند ۹۷ و روزهای آغازین فروردین ۹۸ بخش زیادی از اراضی زیر کشت گندم گلستان را از بین برد و اراضی زیادی به‌ویژه در شمال استان به‌دلیل آب‌ماندگی دچار خسارت‌های سنگین شدند، اما دولت معتقد است که کشت گندم در گلستان با وجود سیلاب و آبگرفتگی وسیعی که ابتدای بهار شاهد آن بودیم، به رکود نرسیده است.

 • توصیه‌های استاندارد برای انتخاب وسایل سرمایشی مناسب

  توصیه‌های استاندارد برای انتخاب وسایل سرمایشی مناسب

  با توجه به شروع فصل تابستان و افزایش دما، اداره کل استاندارد گلستان طی اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا در انتخاب وسایل سرمایشی، استانداردهای لازم مرتبط با مصرف انرژی را رعایت کنند.