دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین- ندا شریف: اگر دارای ویلا هستید، پیشنهاد ما انتخاب دکوری‌ است که متفاوت با بقیه بوده، فارغ از دغدغه‌های شهرنشینی در زمان کوتاه استراحت شما، حال و هوای مناطق کوهستانی را داشته باشد

دکوراسیون کوهستانی، محیطی طبیعی و باآرامش ایجاد می‌کند که در عین سکوت می‌توان شادی را چاشنی آن کرد.

با کمی دکوراسیون می‌توانید طبیعت را به خانه‌ خود آورید.

هدف از دکوراسیون کوهستانی، تلفیق آرامش و یک سبک است. پس با اشتیاق به دنبال کسب تجربه‌های فوق‌العاده تعطیلات در طبیعت بکر باشید. آن‌ها را با امکانات زندگی روزانه و مدرن ترکیب کنید و به آرامش مورد نظر برسید.

رنگ و بافت دکوراسیون کوهستانی:

در سبک دکوراسیون کوهستانی رنگ و بافت کم و بیش در مورد خطوط مشابه بوده و بهتر است تا جای ممکن خنثی، طبیعی و خاکی باشد. اشیایی را انتخاب کنید که به رنگ‌های طبیعی نزدیکند. برای بافت، از چوب‌های نه چندان پرداخت شده استفاده کنید.

برای پوشش کف یا سطوح، گرانیت پلیش نخورده که طبیعی جلوه می‌کند، مناسب است.

هنگام دکوراسیون، استفاده از یک قطعه سنگ و نصب آن روی دیوار را که افراد را به وجد می‌آورد، فراموش نکنید.

به دنبال عناصر طبیعی باشید:

یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید، استفاده از چیزهایی است که به‌راحتی در دسترس بوده و هزینه زیادی نداشته باشد. مثلا برای جدا کردن اتاق‌ها می‌توانید از سنگ و برای تکمیل آن از چوب‌های آویزان شده از سقف استفاده کنید.

پوست و چرم حیوانات برای دکوراسیون مناسبند و فرش‌های قدیمی و پشمی این احساس را کامل می‌کنند.

مبلمان:

هنگام انتخاب مبلمان از چوب‌های گره‌دار و تخته مانند استفاده کنید و چوب طرح‌دار و منبت کاری شده را فراموش کنید. چو‌ب‌های طبیعی و نه چندان نو برای این سبک مناسب‌ترند.

با اضافه کردن کوسن‌های مختلف، گرمی و راحتی را به این سبک از مبلمان بیافزایید.

برای تخت و نیمکت اتاق خواب، چوب‌های تیرک مانند و ستونی جالب‌ترند.

راکینگچر (صندلی متحرک) همراه با میز قهوه‌خوری که از تکه‌تکه‌های درخت درست شده باشد، همراه با چراغ‌های چوبی نصب شده در بالکن، لحظات به یاد ماندنی را به ارمغان می‌‌آورد.

هر چیزی که فکر کنید به درد نخور است، جای خاصی در این سبک از دکوراسیون دارد.

ذهنتان را آزاد بگذارید تا به سمت چیزهای وحشی و جنگلی سیر کند.

محل ناهارخوری جایی است که تجربه زیادی را می‌توان در آن اجرا کرد. می‌توانید از یک تخته چوب بزرگ و اگر محدودیت جا دارید از چوب گرد به عنوان میز استفاده کنید و با انتخاب یک فرش گرد یا بیضی به گرمی محیط بیفزایید.

این حوزه بسیار گسترده است از انتخاب روتختی چهل تکه گرفته تا یک آینه قدیمی و نقاشی‌های مورد استفاده برای دیوار و حتی قوطی‌های خالی رنگ شده به عنوان گلدان!

اگر شروع به کار کنید، هیچ چیز جلودار شما نخواهد بود.

www.yourdreamloghome.com

کد خبر 97238

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار