همشهری آنلاین- ندا شریف: تغییر سال آن هم در زمستان حال‌وهوای خاص خود را دارد. سال جدید به خصوص اگر همراه با برف باشد، خوش یمن‌تر است

آشنایی با دکوراسیون سال نو میلادی

این که چطور با استفاده از رنگ‌های گرم داخل خانه می‌توان به استقبال سال جدید رفت، هنریست که با آن می‌توان با وجود سردی هوا احساس گرما کرده، از دیدن منظره بیرون از پشت پنجره لذت برد.

1- استفاده از روبان:

یک دیوار، در یا تاج تخت‌خواب، برای این ایده مناسب است. وسایل تزیینی مخصوص سال نو را به سلیقه خود انتخاب و آن‌ها را به انتهای روبان‌های رنگی وصل کنید. به طرف دیگر روبان حلقه زده یا با استفاده از یک نوارچسب محکم، آن را جای مناسبی وصل کنید.

برای داشتن درخت کاج کوچک در اتاق‌خواب چند تا از شاخه‌های کاج را با سیم به هم وصل نمایید. آن‌ها را داخل فوم مخصوص گل فرو کرده، داخل گلدان جام‌مانند قرار دهید و روی آن را تزیین کنید.

آشنایی با دکوراسیون سال نو میلادی

 2- تزیین اتاق‌خواب:

در صورتی که رنگ زمینه و در واقع رنگ دیوار خنثی باشد؛ کار آسان‌تر است. از دو رنگ دستمال پارچه‌ای یا حوله‌ای استفاده کنید. یکی به رنگ قرمز با طرح‌های ساده کاج و برف و دیگری دستمال شیری رنگ با حاشیه قرمز. آن‌ها را روی تاج تخت بیندازید.

از همین دستمال‌ها به عنوان روبالشتی یا رویه کوسن استفاده کنید. لبه آن‌ها را با سوزن ته گرد به هم وصل کنید.

یکی از پارچه‌های مستطیل شکل قرمز را به صورت افقی روی ملحفه تخت بیندازید و دیگری را روی میز کنار تخت طوری قرار دهید که از یک طرف آویزان باشد.

روی این میز یک گلدان کوچک از درخت همیشه سبز قرار دهید. در انتها روی دیوار بالای تخت‌خواب چند شاخه کاج آویزان کنید.

  آشنایی با دکوراسیون سال نو میلادی -1

 3- میز بوفه‌مانند:

این میز را با چند چیز قدیمی تزیین کنید. به جای شمع از دو فانوس استفاده کنید و داخل آن‌ها میوه‌های طبیعی مانند سیب سبز یا مثلا ازگیل بریزید.

از یک پارچه ارزان‌قیمت قرمز به عنوان رومیزی استفاده کنید.

سه شاخه نازک درخت را داخل فوم فرو کرده، داخل گلدان سفالی قرار دهید و روی آن خاک رس بریزید.

یک قاب چوبی دارای شیشه را با استفاده از چند چوب کوچک مشجر کرده، با برچسب حروف روی آن پیام تبریک سال نو را بنویسید.

 آشنایی با دکوراسیون سال نو میلادی

4- دانه‌های برف:

دانه‌های برف چوبی را با پونز به روبان وصل کنید و به صورت آبشار پشت تاج تخت‌خواب قرار دهید.

با توجه به رنگ دکوراسیون اتاق و جایی که دکور قرار می‌گیرد، رنگ روبان را انتخاب کنید. به عنوان مثال روبان آبی روشن را می‌توانید با وسایل قهوه‌ای تیره و دیوار کاکائویی هماهنگ کنید. برای تنوع رنگ و شاد شدن کار، می‌توانید از چند رنگ روبان استفاده نمایید.

آشنایی با دکوراسیون سال نو میلادی

http://www.bhg.com

کد خبر 154402

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار