مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲
۰ نفر

مدیرعامل شرکت مترو تهران از راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران و عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق خبر داد.

اتصال خط 2 مترو به پایانه شرق

به گزارش همشهری آنلاین؛ مسعود درستی در خصوص پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو تهران گفت: با توجه به اهمیت ایجاد مدهای حمل و نقل عمومی مکمل برای پایانه‌ها، همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، قصد داریم عملیات اجرایی پروژه امتداد شرقی خط ۲ از ایستگاه در حال بهره‌برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق را شروع نماییم. در واقع با رسیدن شبکه مترو به پردیس مسافری شرق، کارکرد هر دو سامانه حمل و نقلی مورد نظر ارتقا پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران، در ادامه با بیان اینکه فضای سالن بلیت فروشی ایستگاه پایانی پروژه توسعه شرقی خط ۲ در پردیس مسافری شرق تعریف شده است، افزود: با احداث مسیر تونلی این پروژه، امکان بهره‌برداری از ایستگاه مترو پایانه شرق در کوتاه‌ترین زمان ممکن وجود دارد.

درستی در پایان گفت: راه‌اندازی بخش توسعه شرقی خط ۲ مترو، دسترسی اهالی شهرهای اقماری شرق تهران به شبکه مترو را نیز آسانتر کرده و ضمناً مراجعان مراکزی چون بیمارستان شهید لواسانی هم می‌توانند با طی کمترین مسافت، خود را به ایستگاه مترو برسانند.

گفتنی است خط ۲ مترو تهران به طول تقریبی ۲۶ کیلومتر، شامل ۲۲ ایستگاه بوده و یکی از کریدورهای شرقی-غربی جابجایی مسافر در پایتخت به شمار می‌آید. در حال حاضر خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا در منتهی الیه شرقی خود تا ایستگاه صادقیه در غرب تهران به شهروندان خدمات رسانی می‌کند.

کد خبر 860989
منبع: خبرگزاری شهر

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha