مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران جزئیاتی از وضعیت فعلی احداث پل دوربرگردان شرق به شرق بزرگراه شهید همت و اشرفی اصفهانی را تشریح کرد.

اشرفی

به گزارش همشهری آنلاین؛ مهدی صداقتی هدف از احداث پل دوربرگردان شرق به شرق بزرگراه شهید همت را تکمیل حرکات گردشی تقاطع غیرهمسطح این بزرگراه با بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی خواند و یادآور شد: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر تسهیل دسترسی در محله پونک درمحدوده منطقه ۵ شهری تهران، پیمایش اضافی در شبکه معابر بزرگراهی را به میزان ۷ کیلومتر کاهش خواهد داد.

او با یادآوری اینکه دو لوپ غربی تقاطع بزرگراه شهید همت - شهید اشرفی اصفهانی به دلیل وجود معارضین متعدد در سالیان گذشته اجرا نشده بود، افزود: اجرای دوربرگردان غیرهمسطح مذکور و نیز تامین مسیر غرب به جنوب تقاطع که در طراحی جدید پیش‌بینی شده، علاوه بر احیای ۲ گردش ترافیکی ناقص (شرق به جنوب و شمال به شرق)، دسترسی جدید شرق به شرق را به مجموعه گردش‎‌های ترافیکی تقاطع اضافه می‌کند.

صداقتی با بیان اینکه عملیات اجرایی کوله جنوبی و ستون میانی پل دوربرگردان به اتمام رسیده، از اجرای مراحل نهایی احداث کوله شمالی این پروژه خبر داد و عنوان کرد: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز ۳۰ درصد فراتر رفته است.

او بیان کرد: پروژه تکمیل دسترسی‌های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه‌های شهید همت و شهید اشرفی اصفهانی، شامل اجرای یک دستگاه پل دوربرگردان شرق به شرق به طول ۳۳۰ متر و در ادامه اجرای دسترسی راست‌گرد غرب به جنوب از بزرگراه شهید همت به بزرگراه اشرفی اصفهانی است. همچنین، اصلاحات هندسی معابر اطراف، اجرای ۷۰۰ مترطول دیوار و نیز شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی، از دیگر اقدامات در این پروژه به شمار می‌رود.

شایان ذکر است عرشه فلزی پروژه تکمیل و بزودی در محل پروژه نصب خواهد شد.

کد خبر 860226
منبع: خبرگزاری شهر

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
    3 0
    دسترسی شرق به شرق یعنی چی؟