قاتل سریالی پنسیلوانیا به اتهام قتل ۶نفر به حبس ابد محکوم شد. او بعد از رهایی از زندان دوباره به اقدامات مجرمانه خود ادامه داد.

قاتل سریالی

همشهری‌آنلاین_ گروه سرنخ: به گزارش همشهری به نقل از ای بی سی نیوز، ۳ سال پیش، کیت گیبسون۴۱ ساله که به اتهام قتل مردی به زندان افتاده بود، بعد از تحمل ۱۳سال حبس آزاد شد و این شروع جنایت‌های سریالی او در ایالت‌های پنسیلوانیا و دلاور بود. قتل‌هایی که از سال ۲۰۲۱، یعنی چند ماه پس از آزادی کیت گیبسون از زندان آغاز شد.
۱۵ می ۲۰۲۱ وقتی پلیس در جریان قتل صاحب فروشگاهی در فیلادلفیا قرار گرفت عازم صحنه جنایت شد. در بررسی دوربین‌های نظارتی فروشگاه مشخص شد که لحظاتی پیش از جنایت، مرد مسلحی وارد فروشگاه شده و با تهدید اسلحه صاحب آنجا را به پشت فروشگاه برده و به سرش شلیک کرده و سپس با سرقت پول‌های نقد و تلفن همراه مقتول، از آنجا خارج و سوار بر یک خودروی شاسی‌بلند متواری شده است.
در ۶ ژوئن ۲۰۲۱ اتفاق مشابه دیگری رخ داد. مرد جنایتکار این بار وارد فروشگاه دیگری شد و صاحب فروشگاه، به نام بلال المنصوری و فرد دیگری را که در آنجا حضور داشت هدف گلوله قرار داد. صاحب فروشگاه خودش را به مردن زد و زنده ماند اما فرد دیگر به نام الزمیر بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت.
وقتی پلیس در جریان حادثه قرار گرفت، به تحقیق از صاحب فروشگاه که زنده مانده بود پرداخت و معلوم شد که قاتل مسلح همان فردی بوده که مدتی قبل صاحب یک فروشگاه دیگر را با انگیزه سرقت به قتل رسانده بود.

قتلی دیگر در پرونده قاتل سریالی | جزئیات این پرونده چیست؟

در حالی که تحقیقات پلیس ادامه داشت، ۲ قتل دیگر هم رخ داد. دو قتلی که هر دو در یک روز رقم خورد و به دنبال آن مرد مسلح با قتل دو مرد، پول‌های آن‌ها را دزدید و فرار کرد. یکی از این افراد، فردی بود که به تازگی فروشگاه خود را افتتاح کرده بود.
پلیس که مطمئن شده بود با یک قاتل سریالی روبه‌رو است، به تحقیقات برای دستگیری این مرد ادامه داد تا اینکه اتفاق عجیبی رخ داد. قاتل سریالی، این بار سراغ بلال‌المنصوری، همان صاحب فروشگاهی که از حمله او جان سالم به در برده بود رفت و وی را در خانه‌اش به قتل رساند تا هیچ شاهدی به‌جا نگذارد.
پلیس که می‌دانست قربانیان قاتل سریالی، صاحبان فروشگاه‌ها هستند، به جست‌وجو برای به دام انداختن این مرد ادامه داد تا اینکه در نهایت موفق شد از طریق تصاویر دوربین‌های مداربسته و کمک یکی از دوستان قاتل، او را ردگیری و دستگیر کند. هنگامی که مرد جنایتکار دستگیر شد، جلیقه‌ای داشت که پر از سلاح و مهمات بود. این مرد پس از دستگیری علاوه بر قتل ۵ نفر، به قتل مادرش نیز در همان سال اعتراف کرد و چند روز پیش از سوی قاضی دادگاه فیلادفیا به حبس ابد محکوم شد.

کد خبر 807800
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha