اقدام وزیر خارجه لیبی در افشاگری علیه نخست وزیر این کشور در مورد ماجرای دیدار وزیران خارجه رژیم اسرائیل و این کشور آفریقایی، کار دستش داد و منجر به برکنار رسمی وزیر خارجه شد.

نجلا المنقوش

به گزارش همشهری آنلاین، دفتر وزیر امور خارجه لیبی اعلام کرد که دیدار وزیر با همتای اسرائیلی خود در ایتالیا با «اجازه»، «عبدالحمید الدبیبه»، نخست وزیر لیبی صورت گرفته است.

دفتر خانم «نجلاء المنقوش» دقایقی پیش با صدور بیانیه‌ای به اقدام دولت لیبی در تعلیق این وزیر از کار خود واکنش نشان داد و گفت که «ماه گذشته دبیبه در رم، پایتخت ایتالیا با نخست وزیر این کشور دیدار و موافقت کرد که با اسرائیلی‌ها دیدار کند.»

بنا بر بیانیه دفتر المنقوش، «دبیبه از وزیر خارجه لیبی درخواست کرده بیانیه‌ای صادر کرده و در آن، بگوید که دیدار او [با همتای اسرائیلی‌اش] اتفاقی بوده تا با این طریق، رسوایی به بار نیاید.»

دفتر وزیر خارجه لیبی گفته است بعد از اینکه این بیانیه صادر شد، دبیبه برخلاف گفته‌هایش عمل نموده و وزیر خارجه را از کار تعلیق کرده است.

وزیر خارجه لیبی گفته است که «اسناد زیادی در این باره در اختیار دارد و اجازه نخواهد داد در موضوعی که با درخواست و دستور دبیبه انجام داده، قربانی شود.»

به دنبال این افشاگری‌ها، رسانه‌های لیبی به نقل از دفتر نخست وزیر این کشور اعلام کردند که الدبیبه رسما نجلاء المنقوش را از سمت خود برکنار کرده است.

رسانه ‌های لیبی صبح امروز اعلام کرد که وزیر خارجه لیبی با هواپیمایی متعلق به دولت این کشور، به ترکیه رفته است. برخی مدعی شدند که او از ترس بازداشت شدن و محاکمه فرار کرده است.

کد خبر 784223
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha