پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: فرمانده پلیس راه کشور محدودیت‌های ترافیکی پایان تعطیلات را اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سرهنگ علیرضا اسماعیلی گفت: تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس از ساعت 15 امروز تا 24 روز 14 فروردین از مرزن آباد به سوی کرج یکطرفه انجام می‌شود و ورود وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 از کرج به سوی مرزن آباد ممنوع خواهد بود.

وی افزود: تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 امروز تا ساعت 24 روز 14 فروردین به آب اسک ممنوع خواهد بود و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 الی 24 از آب اسک به رودهن یکطرفه می‌شود.

اسماعیلی گفت: در محور فیروزکوه تردد کامیون و تریلر به استثناء کامیون‌ها و تریلرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 12 فروردین تا ساعت 12 روز شنبه 15 فروردین از تهران به قائم شهر و قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به اینکه داشتن زنجیر چرخ با توجه به بارش برف در محورهای کوهستانی کشور الزامی است افزود: اگر هموطنان می‌خواهند سالم به مقصد برسند باید در این محورها تجهیزات زمستانی را همراه داشته و برای حفظ ایمنی خود و سرنشینان قبل از حرکت در محورهای کوهستانی، وضع محور از طریق شماره تلفن 88255555 مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور جویا شوند.

سرهنگ علیرضا اسماعیلی در پایان به رانندگان توصیه کرد: رانندگان باید در بازگشت از سفر نوروزی از عجله و شتاب و ارتکاب حرکات مخاطره آمیز، سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

وی افزود: رانندگان استراحت کافی قبل از شروع سفر را داشته باشند و برای حفظ سلامتی خود و سرنشینان عقب از کمربند ایمنی استفاده کنند.

توصیه‌های پلیس راه به مسافران

سرهنگ علیرضا اسماعیلی در ادامه گفت: با توجه به برگشت مسافران از سفرهای نوروزی و گنجایش نداشتن بعضی از محورهای شمالی مانند هراز، کرج- چالوس، ممنوعیت ترافیکی در این محورها برای افزایش ظرفیت عبور و مرور اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هموطنان در روز 13 فروردین به طبیعت رجوع می‌کنند افزود: متاسفانه مشاهده شد که بعضی از رانندگان برای حمل مسافر از قسمت بار کامیون و وانت استفاده می‌کنند که این عمل خطرات جانبی زیادی به همراه دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه 7 هزار و 613 دستگاه کامیون و وانت بار متخلف، از زمان طرح نوروزی توقیف شده است گفت: ماموران پلیس راه با رانندگان وانت بار و کامیونی که در قسمت بار وسایل نقلیه، مسافر حمل می‌کنند پس از اعمال قانون و تخلیه مسافران با آنان به شدت بیشتری برابر مقررات برخورد خواهند کرد.

سرهنگ علیرضا اسماعیلی به عوامل شکل‌گیری تصادفات در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی 87 اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد که در موقع برگشت مسافران در نوروز 87 سواری و وانت با 62 درصد، موتورسیکلت 23 درصد و عابر پیاده با 9 درصد به ترتیب بیشترین عوامل شکل گیری تصادفات را به خود اختصاص دادند و توجه نکردن به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی با 26 درصد، تخطی از سرعت مطمئنه و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه با 24 درصد و انحراف به چپ با 23 درصد به ترتیب علل وقوع تصادفات روزهای پایانی تعطیلات نوروز 87 را تشکیل دادند

کد خبر 77971

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز