دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۷:۳۱
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: برگزیدگان کتاب فصل (ویژه پاییز) در مراسمی در حوزه هنری معرفی شدند.

به گزارش مهر، مراسم پایانی کتاب فصل (ویژه پائیز) با حضور جمعی از نویسندگان و مدیران فرهنگی در حوزه هنری برگزار شد.

در بخش آثار مربوط به دین، حوزه علوم قرآنی  کتاب تفسیر الاثری الجامع، تالیف محمد هادی معرفت چاپ موسسه التمهید قم، در حوزه کلام کتاب خط امان، تالیف محمد امامی کاشانی، چاپ دفتر نشر فرهنگ اسلامی و در حوزه اخلاق کتاب آرای دانشمندان مسلمان در تعلیم و تربیت و مبانی آن تالیف محمد بهشتی چاپ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و تهران و سازمان سمت به عنوان کتابهای برتر برگزیده شدند.

در بخش آثار فلسفه و روان شناسی در حوزه فلسفه اسلامی کتاب رساله فی الاتحاد العاقل و المعقول، تالیف صدرالدین محمد شیرازی به تصحیح، تحقیق و مقدمه بیوک علیزاده زیر نظر سید محمد خامنه‌ای از انتشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا انتخاب شد.

در بخش زبان، کتاب فرهنگ ادبیات فارسی، تالیف محمد شریفی چاپ موسسه فرهنگ نشر نو و انتشارات معین به عنوان اثر برتر برگزیده شد.

در بخش علوم خالص نیز در حوزه فیزیک کتاب دانشنامه فیزیک ترجمه محمد ابراهیم ابوکاظمی و در حوزه زیست‌شناسی کتاب راهنمای پرندگان ایران، تالیف جمشید منصوری از انتشارات کتاب فرزانه به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.

در بخش علوم کاربردی در حوزه مهندسی صنایع، کتاب سناریونگاری یا برنامه‌ریزی بر پایه سناریوها، تالیف عزیزعلیزاده، وحید وحیدی مطلق و امیر ناظمی از موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی برگزیده شد.

همچنین در بخش مهندسی مواد و معدن، کتاب کامپوزیتهای زمینه فلزی، تالیف نیخیلش چاولا و کریشان چاولا، ترجمه محمود مرآتیان و میثم جلالی از اصفهان از مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی به عنوان اثر برتر معرفی شد.

در بخش کتابهای کامپیوتر، کتاب اصول سیستمهای کامپیوتری، تالیف آندرواس تننباوم و ترجمه مهران گرمه ای، غلامحسین رستمی و رضا اکبرزاده از انتشارت نیکتاب انتخاب شد.[چطورهای دیجیتال]

در حوزه مهندسی کشاورزی، کتاب اصلاح مراتع، تالیف حسین آذرنیوند و محمد علی زارع چاهوکی از انتشارات دانشگاه تهران و در بخش آثار هنری حوزه هنرهای نمایشی، کتاب دریچه ای به تئاتر کودک در ایران، تالیف داود کیانیان این جایزه را به خود اختصاص دادند.

کتاب بادگیر شاهکار مهندسی ایران، تالیف مهدی بهادر نژاد و علیرضا دهقانی از انتشارات یزدا در بخش معماری به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

در بخش ادبیات حوز نثر معاصر کتاب آوای نهنگ، نوشته احمد بیگدلی از نشر چشمه، در حوزه شعر معاصر کتاب بگذارید به تصویر خودم خوش باشم، سروده عباس احمدی از انتشارات آبرخ، در حوزه تاریخ و نقد ادبی کتاب اعلام جغرافیایی در متون ادب فارسی تا پایان قرن هشتم، تالیف کاظم دزفولیان از انتشارات دانشگاه شهید بهشتی برگزیده شدند.

در بخش متون ادبیات عرب کتاب ابن علویه الکاتب: دراسه فی سیرته و تراثه، تالیف حیدر محلاتی و در بخش کتابهای تاریخی کتاب ظهرنامه در دو جلد، تالیف شرف الدین علی یزدی به تصحیح و تحقیق سید سعید میرمحمد صادق و عبدالحسین نوایی از انتشارات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

در بخش کتاب کودک و نوجوان ویژه داستانهای ایرانی، کتاب طعم تلخ خرما، نوشته مهناز فتاحی از انتشارات پالیزان و در گروه نوجوان، کتاب گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند، نوشته محمدرضا بایرامی عنوانهای  کتاب برگزیده را از آن خود کردند.

در بخش داستان ترجمه، کتاب نگهان قوچهای وحشی، نوشته نیکلاس کلاشینکف ترجمه مجید عمیق از نشر نسیم اندیشه برگزیده شد.

کد خبر 76910

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز