مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۴ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۱
۰ نفر

دانشمند‌ان یونانی ماشین حساب حمله قلبی با قابلیت محاسبه خطر بروز حمله قلبی اختراع کردند

پژوهشگران یک سیستم‌ هوش مصنوعی سریع و آسان طراحی کرده‌اند که می‌تواند به شیوه‌ای موفق خطر بروز حمله قلبی را در بیماران تخمین بزند. این سیستم‌ برای انجام محاسبات خود بسیاری از فاکتورهای الگوی زندگی هر فرد را در نظر می‌گیرد.

روش جدید «پردازش تحلیلی آنلاین» ( OLAP ) نام دارد و به پزشکان امکان می‌دهد که با استفاده از این سیستم‌ فاکتورهای خطرزای ویژه‌ هر بیمار را شناسایی کرده و با توجه به آن با بیمار درباره تغییرات لازم در الگوی زندگی یا داروی مناسب برای کاهش خطر حمله قلبی مشاوره کنند.

پژوهشگران مرکز تحقیقات تی‌پیرائوس در شهر متونیس یونان برای ابداع این وسیله محاسبه‌گر الگوهای فاکتورهای خطرزای حمله قلبی را در جوامع بزرگ مورد تحقیق و بررسی قرار دادند. این بررسی با جمع‌آوری اطلاعات از حدود یکهزار بیمار که در تحقیق «کاردیو2000» ثبت‌نام کرده بودند، انجام شد. این بیماران به‌دلیل ابتلاء به علائم اولیه سندرم کرونری حاد در بیمارستان بستری شده بودند.

سپس پژوهشگران به جای استفاده از روش‌های معمولی تحلیل‌های آماری از یک روش حوزه علوم رایانه‌ای هوش مصنوعی برای محاسبات استفاده کردند که در دهه 1990 طراحی شده و از آن زمان کاربردهای تجاری و صنعتی داشته است.

کد خبر 72198

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز