روابط عمومی شرکت متروی منطقه اصفهان از افزایش ساعت کار خط یک متروی این کلان‌شهر از ساعت ۲۱ به ۲۲ تا پایان شهریورماه سال جاری خبر داد.

مترو اصفهان

به گزارش همشهری آنلاین، افزایش ساعت کاری متروی اصفهان از مهمترین تقاضاهای شهروندان این شهر بود و در راستای تسهیل در تردد شبانگاهی شهروندان در روزهای تابستان، ساعت کار متروی اصفهان از ۲۱ به ۲۲ افزایش یافته است.

با توجه به ساعات اوج سفر مسافران هنگام شب، خطوط مترو فعال و شهروندان یک ساعت بیشتر از آن برای سفر درون‌شهری خود استفاده می‌کنند؛ این اقدام و افزایش ساعت سرویس‌دهی مترو در ایام تابستان به دلیل تقاضای شهروندان انجام شده است و از مهرماه با توجه به تغییر اوقات شرعی بار دیگر به حالت قبلی باز خواهد گشت.

با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ابتدای مردادماه سال جاری خدمت‌رسانی خط یک متروی اصفهان با سر فاصله زمانی ۱۱ دقیقه، در روزهای هفته از ساعت ۶:۱۵ تا ۲۲ و روزهای جمعه نیز از ساعت ۹ تا ۲۲ است.

بیشتر بخوانید: ایده جالب شهرداری اصفهان برای جمع‌آوری پسماند تر؛ برخورد با افراد فراموشکار 

                    کاهش ۲۰۰ هزار سفر خودرویی در اصفهان

روزانه بیش از ۸۰ هزار نفر از متروی اصفهان استفاده می‌کنند و در حال حاضر هزینه هر سفر با استفاده از اصفهان‌کارت ۲۲ هزار ریال و هزینه استفاده از بلیت تک سفره ۲۸ هزار ریال است، لذا پیشنهاد می‌شود با توجه به مقرون به صرفه بودن استفاده از مترو به لحاظ هزینه و زمان، شهروندان سفرهای درون‌شهری خود را با این وسیله پاک انجام دهند.

منبع:ایمنا

کد خبر 691924

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha