وزیر علوم از ارائه طرح جدید برای استخدام استادان خبر داد و گفت: طرحی دادیم که استادان قبل از آغاز تدریس، دوره صلاحیت مدرسی را بگذرانند اما از این موضوع برداشت‌های سیاسی شد.

محمدعلی زلفی گل - وزير علوم، تحقیقات و فناوری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد از نظر موقعیت جغرافیایی و جغرافیای علمی در موقعیت ویژه‌ای قرار دارد و جزء دانشگاه‌های تاثیرگذار کشور است، گفت: دانشگاه فردوسی مشهد از اندیشمندان برجسته‌ای برخوردار است و در کنار آن معنویت حاکم بر این فضا توانسته این دانشگاه را نه تنها در ایران بلکه در دنیا جزء دانشگاه‌های درجه اول قرار دهد.

وزیر علوم با بیان اینکه رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ۸ سال ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است، اظهار کرد: این دانشگاه ثبات مدیریتی داشته است و می‌تواند علاوه بر کارکرد نوآوری، فناوری، علمی کارکردهای خدمت‌رسانی به سایر عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور را داشته باشد و همچنین اردوگاه فرهنگی، علمی، فناوری و نوآوری را طراحی کند.

زلفی‌گل از ارائه طرحی برای استخدام اساتید خبر داد و گفت: طرحی دادیم که اساتید دوره صلاحیت مدرسی یا منش استادی را طی کنند ولی متاسفانه از این موضوع به جای حمایت برداشت‌های سیاسی صورت گرفت در حالی که هدف ما این است هر عضو هیات علمی قبل از آغاز تدریس، شیوه‌ها و تکنیک‌های تدریس را تحت نظر اساتید پیشکسوت آموزش ببیند زیرا آموزش برای تمام حرفه‌ها ضروری است.

وی با اشاره به ۵ اولویت اصلی وزارت علوم گفت: اولویت‌های وزارت علوم شامل مرجعیت دیپلماسی علمی، آموزش و پژوهش هدفمند، نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری، شاگرد و استادپروری و تولید ثروت از دانش است که از روسای دانشگاه خواستم این برنامه‌ها را در اولویت خود قرار دهند.

وزیر علوم با اشاره به تدوین سند نظام ملی نوآوری نیز گفت: بر اساس مکاتبه‌ای که با شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام گرفته، مجوز تدوین این سند صادر شده و معاونت فناوری وزارت علوم این کار را انجام می‌دهد.

کد خبر 676391

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha