عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ۴ دهه اخیر دولت‌ها به پرداخت قانونی حقوق پایتخت‌نشینان و شهرداری تهران اعتقادی نداشته‌اند.

جعفر شربیانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، جعفر شربیانی عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران امروز در جلسه این شورا درباره پرداخت بدهی چند ۱۰ هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران اظهار داشت: شهر و شهرداری تهران در دوره‌های مختلف دولت در ۴ دهه اخیر هزینه‌های زیادی را در نبود دولت‌ها پرداخته، آن هم در شرایطی که دولت‌ها اعتقادی به پرداخت قانونی حقوق پایتخت‌نشینان و شهرداری نداشته‌اند.

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود. نخست اینکه بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به شهر و شهرداری تهران تسویه شود.

شربیانی یادآور شد: گام دوم، پرداخت سهم ۵۰ درصدی دولت در ساخت و توسعه مترو و خرید اتوبوس و پرداخت سهم آن در یارانه بلیت مترو و اتوبوس است.

وی تاکید کرد: پرداخت سهم شهر تهران از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی  و عملیاتی و اجرایی شدن تضامین و وثیقه‌های کافی برای تحقق جذب سرمایه خارجی و اوراق مشارکت داخلی برای توسعه و عمران شهر تهران نیز ضرورت دارد.

عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گام پنجم بازگشت تهران به دوره طلایی را عملیاتی شدن تکالیف برجا مانده قانونی در تحقق مقوله مدیریت یکپارچه شهری دانست و گفت: افزایش سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده متناسب با نقش و سهمی که مردم تهران در درآمدهای مالیاتی کشور دارند نیز ضروری است.

کد خبر 639920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
    0 0
    از طلا بودن پشيمان گشته ايم مرحمت .....

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار