محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با همشهری: رفتن آقای رئیسی، آقای مخبر و وزرا و... به میان مردم خیلی کار خوبی است و سرمایه اجتماعی را اضافه می‌کند، اما همه کار این نیست. دولت اگر نتوانست کارها را انجام دهد، نباید همه‌چیز را گردن دولت گذشته بیندازد.

کنایه معنادار باهنر؛ مشکلی که در ۳۰سال حل نشده در ۲ماه چگونه حل می شود؟

باهنر: خاطرم هست که ما تا۱۰، ۱۵سال پس از پیروزی انقلاب هم هر مشکلی پیش می‌آمد، گردن رژیم طاغوت می‌انداختیم. خب چندی بعد مردم گفتند طاغوت رفته است دیگر! خودتان چه‌کار کرده‌اید؟

مردم ممکن است ۶تا ۸ماه منتظر بمانند برای اقدامات مثبت. اگر این اقدامات انجام نشد یا مطالبات مردم بیشتر تحریک شود، اینها کار را مشکل خواهد کرد؛ باید این مطالبات را تعدیل کرد. 

بعضی از مسئولان می‌روند و به مردم می‌گویند که ما مشکل زاینده‌رود را ظرف 2۲ماه حل می‌کنیم! عذر می‌خواهم این مشکل در ۳۰سال حل نشده ظرف ۲ماه چگونه می‌توان آن را حل کرد؟!

گفتگو: سلمان زند

تصویر: امیر حمیدی‌نوید

تدوین: مهناز عباسیان

کد خبر 639530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدصالح IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  2 5
  آقای باهنر اندازه همون ۳۰ سال دو سال هم اضافه یعنی ۳۲ سال غربگداها به مملکت حاکم بودن میدونی چه حجمی از ویرانی و خرابکاری و نابسامانی به بار آوردند میدونی چه مدت زمانی احتیاجه تا وضعیت مملکت تازه به نرمال برسه وضعیت عالی که بماند .
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  2 0
  هیچ کدومتون کاری نکردید و نمی کنید نه باهنر نه اصول گرا نه اصلاح طلب
 • US ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  0 0
  تحلیل آقای.باهنر درست است

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار