همشهری آنلاین: رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به نیویورک به شبکه بین المللی پرس تی وی گفت: سازمان ملل به جای تضمین منافع قدرت ها باید تجلی آرای ملت ها باشد.

 به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی نژاد در گفت و گو با شبکه PRESS TV با اشاره به سفر آینده خود به نیویورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: سازمان ملل واقعاً باید سازمان کل ملل باشد و نه سازمان برخی قدرت ها، لابی ها و احزاب.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید همه ملت ها در سازمان ملل حق رأی و تصمیم گیری واقعی داشته باشند، گفت: باید روابط دموکراتیک بر تمام ارکان سازمان ملل حاکم شود.

وی افزود: سازمان ملل باید در سرزمینی مستقل قرار گیرد تا که همه بتوانند بدون محدودیت در آن بحث و اعلام نظر کنند و به طور کلی تجلی آرای ملت‌ها باشد.

رئیس جمهور همچنین گفت وگو و دیدار با برخی مقام های بلندپایه کشورها، نشست با جمعی از رهبران ادیان و دانشجویان را از جمله برنامه‌های خود در سفر به نیویورک دانست.

احمدی نژاد در ادامه گفتگو باPRESS TV گزارش جدید البرادعی‌در مورد فعالیت‌های‌هسته‌ای ایران را به نفع ملت ایران دانست و تاکید کرد: فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای براساس قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر مورد تایید قرار گرفته و انحراف نداشتن آن رسماً اعلام شده است.

وی ادعای دولت آمریکا در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بدون ارزش و خارج ازچارچوب و قواعد آژانس بین المللی انرژی اتمی دانست و تصریح کرد: امروز مسئله هسته‌ای ایران ، مسئله‌ای حل شده است.

رئیس جمهور جار و جنجال و فریاد بعضی از قدرت ها در مسئله هسته‌ای ایران را ناشی از مواضع کینه توزانه و تبعیض آلود آنان و همچنین خلاف قوانین بین المللی دانست و گفت: اینگونه حرکات این قدرت‌ها بیشتر به منزوی شدن آنها خواهد انجامید.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه فعالیت جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای کاملا قانونی و صلح آمیز است، گفت: جمهوری اسلامی ایران از حقوق مسلم خود استفاده کرده و حق هیچ کس را ضایع نکرده است؛ چنانچه در این زمینه ما بیشترین همکاری‌ها را با آژانس داشته ایم.

رئیس جمهور مناسبات امروز حاکم بر جهان را ظالمانه دانست و با بیان اینکه این مناسبات در دنیا کینه و درگیری ایجاد می‌کند، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران خواستار دوستی با ملت‌ها است؛ چرا که حق احترام برای تمام انسان‌ها قائل است.

وی افزود: اگر اقلیت پرخواه و زورگوی حاکم بر برخی کشورها کنار بروند وامور دنیا به دست ملت‌ها بیفتد، ملت‌ها با دوستی، برادری، صلح و امنیت می‌توانند با هم زندگی کنند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: شبکه‌های تبلیغاتی به طور یک جانبه مردم آمریکا را تحت فشار قرار داده و اجازه نمی‌دهند آنها اظهار نظر کرده و اراده خودشان را حاکم کنند.

احمدی نژاد در ادامه این مصاحبه رژیم صهیونیستی را رو به اضمحلال دانست و گفت: این رژیم فلسفه وجودی خود را از دست داده؛ چرا که از اساس برپایی این رژیم غلط بوده است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران رژیم صهیونیستی را از اساس قبول ندارد و معتقد است ملت فلسطین باید درباره سرنوشت و حاکمیت کشور خود تصمیم بگیرند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی پیرامون تهدیدهایی که از سوی برخی قدرت‌ها علیه کشورمان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: آنان کوچک‌تر از آن هستند که بخواهند ایران را تهدید کنند؛ چرا که آنان اکنون نمی‌توانند حتی خودشان را حفظ کنند.

احمدی نژاد با بیان اینکه ملت ایران قادر است از تمامیت ارضی و منافع خود با اقتدار دفاع کند، خاطر نشان کرد: آنها می‌دانند ایران امروز یک کشور و قدرت بسیار بزرگ است، البته قدرت ما قدرتی صالح، انسانی و فرهنگی است.

وی افزود: البته این تبلیغات هیچ اثری در ملت ما ندارد؛ چرا که دوران تهدیدها و تبلیغات دروغین گذشته است.

کد خبر 63884

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز