سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: بحث یک میلیون واحد مسکونی هم مطالبه‌ای جدی است و اگر تاکنون هم نمایندگان با ملایمت با دولت و وزرا برخورد می‌کنند به این علت است که دولت به تازگی کارش را شروع کرده یعنی به طور دقیق کمتر از دو ماه دولت کارش را شروع کرده است. 

سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از خبرآنلاین ، سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید که تا الان کار چندانی در حوزه معیشت و مسکن توسط دولت صورت نگرفته است؟ با توجه به اینکه برخی می‌گویند اقدامات اساسی در این دولت انجام شده است گفت: مقدمات آن در حال فراهم آوری است. هر صحبتی که وزرا بیان می‌کنند نمایندگان طبق قول و وعده آن‌ها اظهارنظر کرده و حساب می‌کنند. مثلا اخیرا آقای دکتر فاطمی امین وزیر محترم صمت گفت ما از سال آینده ثبت نام خودرو نداریم یعنی تیراژ آنقدر بالا است که نیاز را تامین می‌کند. این اظهارات، تعهد این وزیر می‌شود که ما بعدا این‌ها را از ایشان مطالبه می‌کنیم. 
نمایندگان تذکرات و سوالاتشان را از وزرا و دولت شروع می‌کنند اگر…

او افزود: بحث یک میلیون واحد مسکونی هم مطالبه‌ای جدی است و اگر تاکنون هم نمایندگان با ملایمت با دولت و وزرا برخورد می‌کنند به این علت است که دولت به تازگی کارش را شروع کرده یعنی به طور دقیق کمتر از دو ماه دولت کارش را شروع کرده است. حال اگر کمی زمان بگذرد و نماینده‌ها نتیجه ملموس و عملی از کارکرد دولت دستگیرشان نشود قطعا تذکرات و سوال‌هایشان را شروع می‌کنند. 

یزدی خواه در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید که تا اسفند امسال که حدودا ۵.۶ ماه دیگر است، حدود چهارصد هزار یا پانصد هزار مسکن ساخته می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: قطار موقعی که می‌خواهد راه بیفتد، لحظه آغاز حرکتش انرژی بیشتری باید صرف کند اما زمانی که راه افتاد و بر نیروی جاذبه غلبه کرد می‌تواند روان‌تر کارش را ادامه دهد. ما امیدوار هستیم تا عید مقدمه چند صد هزار مسکن را بتوانند فراهم کنند.

نمی‌توان در فاصله زمانی ۳.۴ ماه به یکباره، چهارصد هزار مسکن آن هم از صفر تا صدش را ساخت و به این سرعت شدنی نیست! اگر کارهای عمرانی را ملاحظه کرده باشید، تا پروانه‌های ساختمانیش، تا مجوزهای قانونیش، تا زیرساخت‌های آن را فراهم کنند زمان می‌برد اما زمانی که شروع شود این قطاری است که دارد روی ریلش حرکت می‌کند و با سرعت ادامه پیدا می‌کند. 

او در پاسخ به این سوال که یعنی این صحبت‌هایی که مطرح می‌شد مبنی بر این که این وعده‌ها را به طور قطعی بیان می‌کردند، شما آن‌ها را قبول ندارید؟ اشاره کرد: قبول دارم اما می‌گویم که مقدمات آن را باید فراهم کرده باشند و کار را شروع کنند. کسی که ساختمان می‌سازد اگر پولش آماده باشد، مشکل نقشه نداشته باشد، مشکل نظارت نداشته باشد، چقدر زمان می‌برد تا ساختمانی بسازد؟ 

این نماینده در این باره که الان همه چیز در اختیار دولت است، به نظر نمی‌رسد چندان دنبال مجوز رفتن و دردسرهای مانند مردم عادی را داشته باشند، عنوان کرد: فرض کنید تمام مجوزها آماده است، اصلا تمام چیزها آماده است و می‌خواهند استارت بزنند و فونداسیون را بریزند… با تمام این حالات به نظر شما چند ماه طول می‌کشد تا ساختمانی ساخته شود؟ 

او در پاسخ به این سوال که در بحث بودجه چطور؟ کسری بودجه مسئله‌ای است که نمایندگان به آن اشاره می‌کنند، بیان کرد: تسهیلات بانکی و مشارکت سرمایه گذار را باید جذب کنند که در حال آماده شدن است. من می‌گویم که این وعده قابل تحقق یافتن است. 

کد خبر 634498

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha