شرکت داروسازی مرک اعلام سازمان دارویی اتحادیه اروپا بازبینی همزمان داده‌های مربوط به داروی تجربی ضدویروسی این شرکت برای درمان کرونا در بزرگسالان را آغاز کرده است.

molnupiravir

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز «آژانس دارویی اروپا» بر اساس روندی که «بازبینی مستمر» (rolling review) نام دارد، به جای اینکه در انتظارتسلیم رسمی همه اطلاعات لازم برای دارو بماند، هر مقدار داده‌ای درباره آن را که در دسترس قرار می‌گیرد، ارزیابی می‌کند.

با اینکه واکسن‌ها سلاح اصلی در برابر کووید-۱۹ هستند، قرص تجربی ضد ویروسی شرکت مرک به نام «مولنوپیراویر» ممکن است تحولی در درمان این بیماری ایجاد کند. یافته‌های منتشرشده از بررسی مولنوپیراویر نشان داده‌اند که این دارو احتمال مرگ یا بستری شدن به علت کرونا را در افرادی که در معرض بیشترین خطر دچار شدن به بیماری شدید هستند، به نصف کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

از طرف دیگر وزارت بهداشت اندونزی روز دوشنبه اعلام کرد اندونزی «در حال نهایی کردن» معامله‌ای با شرکت مرک برای سفارش دادن داروی مولنوپیراویر است تا نخستین محموله این دارو پیش از پایان سال جاری به این کشور وارد شود.

بودی گوندای سادیکین، وزیر بهداشت اندونزی در یک کنفرانس خبری در این باره گفت: «ما می‌خواهیم به اندازه کافی از این دارو در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم در برابر موج بعدی کرونا مقاومت کنیم» و افزود که اندونزی و شرکت مرک در حال مذاکره برای ساخت کارخانه‌ای در این کشور برای تولید ماده موثر دارویی هم هستند.

مرک همچنین قراردادهایی کشورهای همسایه اندونزی یعنی مالزی و سنگاپور و نیز کشورهای دیگر مانند بریتانیا برای تامین این داروی خوراکی ضد کرونا امضا کرده است.

کد خبر 634039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار