معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ نفر از اعضای باند ۳ نفره‌ای خبر داد که پس از ریختن طرح دوستی با مالباختگان، تلفن همراهشان را زورگیری می‌کردند.

دستگیری سارق موبایل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: چند روز قبل مرد جوانی به اداره پنجم پلیس آگاهی رفت و از سرقت گوشی تلفن همراهش توسط راکبان موتورسیکلت با همدستی دختر جوانی شکایت کرد.

وی افزود: شاکی زمانی که در مقابل افسر پرونده قرار گرفت، گفت: در اینستاگرام با دختر جوانی به نام ویدا آشنا شدم. دفعه دومی که برای دیدن ویدا به محل قرار در منطقه سرخ حصار رفتم، روی نیمکت پارک نشسته بودیم که ۲ پسر موتور سوار به سمت ما آمدند و با تهدید گوشی تلفن مرا سرقت کرده و با ویدا از محل متواری شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران ادامه داد: با شکایت مرد جوان تحقیقات برای دستگیری ویدا و همدستانش از سوی کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شد و در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان با شکایت‌های مشابه مواجه شدند.

وی افزود: شکایت‌هایی مشابه همه نشان از این داشت، دختری به نام ویدا با آن‌ها در فضای مجازی آشنا شده و در دومین قرار ملاقات در منطقه سرخ حصار با همدستی دو موتورسوار نقشه سرقتشان را اجرا می‌کرد.

سرهنگ کنجوریان بیان کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی ویدا و همدستانش شدند. با شناسایی هویت متهمان، ماموران وارد عمل شده و دختر جوان و یکی از همدستانش را بازداشت کردند.

این مقام پلیسی ادامه داد: ویدا در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و گفت: در فضای مجازی سوژه‌ها را شناسایی کرده و پس از طرح دوستی آن‌ها را به محل قرار می‌کشاندم. اوایل این کار را به تنهایی انجام می‌دادم و پس از دوستی با پدرام به همراه او و یکی از دوستانش سرقت‌ها را ادامه دادم. سوژه‌ها را به منطقه سرخ حصار کشانده و با تهدید چاقو گوشی‌ها را سرقت می‌کردیم.

کد خبر 634004

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha