سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات نوجوان ۱۲ ساله‌ای که شب گذشته به داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود، خبر داد.

نجات نوجوانی که به داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت ۲۳ و ۵۷ دقیقه شب گذشته یک مورد حادثه سقوط فرد به داخل درز انقطاع بین دو ساختمان در محله مشیریه تهران به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی افزود: دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند. آتش نشانان طی ۳ دقیقه به محل رسیده و مشاهده می‌کنند که یک پسر نوجوان حدود ۱۲ ساله در درز انقطاع بین دو ساختمان که کمی بیش از حد استاندارد و شاید ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر بود، سقوط کرده است. این دو ساختمان مسکونی پنج‌طبقه و چهارطبقه، یک طبقه به ارتفاع کمی بیش از سه متر اختلاف سطح داشتند.

عکس و فیلم | نجات نوجوانی که داخل شکاف بین دو ساختمان سقوط کرده بود!

ملکی گفت: همکاران ما طبق نشانه‌ها و اطلاعاتی که بچه های دیگر دادند و تخمین‌های درستی که زدند، موفق شدند محل قرار گرفتن این نوجوان را مشخص کنند گفت: آنها از طبقه سوم با همکاری مالک واحد، بخشی از دیوار را شکافتند و خوشبختانه موفق شدند به گونه‌ای که هیچ آسیبی به او وارد نشود به نزدیکترین محل آن فرد برسند و در یک عملیات بسیار حساس نجاتش دهند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرد که کوچکترین بی احتیاطی و اشتباهی می‌توانست آسیب‌های جبران‌ناپذیری به آن فرد وارد کند. اما خوشبختانه با تلاش همکاران این پسر با حداقل آسیب دیدگی خارج شد و به خانواده‌اش تحویل داده شد و عملیات در ساعت ۵۰ دقیقه بامداد به پایان رسید.

ملکی گفت: قبلا هم چنین مواردی داشته ایم که به ویژه کودکان به داخل درز انقطاع ساختمان ها سقوط کرده بودند. چون در برخی موارد به ویژه قدیمی‌سازها فاصله زیادی بین دو ساختمان وجود دارد، گفت: اگر چنین چیزی وجود دارد و اکنون دیگر نمی‌شود اصلاحش کرد، حتما روی قسمت درز که فاصله بین دوساختمان است، باید با مصالح مناسب پر شود تا از افتادن افراد و حیوانات که خارج کردنشان بسیار دشوار است، جلوگیری کنند.

کد خبر 633757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار