وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سرعت بالای واکسیناسیون کرونا گفت: امروز این آمار در ایران به بیش از ۷۵ میلیون دوز رسیده و این سرعت غربی‌ها را شگفتزده کرده است.

بهرام عین‌اللهی ـ وزیر بهداشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی در مراسم اولین سالگرد درگذشت شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی در بیمارستان لبافی نژاد با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن در کشور تزریق شده است، گفت: این آمار به اندازه جمعیت مردم امارات است و چنین توفیقی تنها با حمایت مردم ممکن شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: هرگاه به مردم متکی شویم و آنان را روی صحنه بیاوریم، موفق خواهیم شد.  در بسیاری از مراکز واکسیناسیون شاهد تلاش شبانه روزی دانشجویان بدون هیچ چشم‌داشتی بودیم که مشتاقانه خدمت می کردند و امیدواریم که واکسیناسیون هرچه سریعتر دردها و مرگ و میر مردم را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان در کشورها وجود خواهد داشت، گفت: ما باید عادت کنیم که با این ویروس زندگی کنیم؛ واکسیناسیون راه پیشگیری از بیماری است اما کرونا را به طور کامل از بین نمی برد و تنها دفاع بدن را تقویت می کند.

عین اللهی همچنین از برگزاری نماز جمعه در این هفته خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر این مراسمات را برگزار کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ایثارگری های شهید مدافع سلامت، دکتر محمد زارع، گفت: وی در زمان شیوع کرونا به رغم بیماری برای رضای خداوند به مردم خدمت کرد و خدمات شبانه روزی ایشان باید برای نسل جوان الگو باشد.

وی اظهار داشت: با شیوع کرونا و ۱۲۳ هزار فوت ناشی از آن شاهد یک فاجعه انسانی در کشور بودیم. این در حالی است که در طول هشت سال دفاع مقدس حدود ۲۳۰ هزار شهید تقدیم شدند اما کرونا در طول یک سال و نیم ۱۲۳ هزار خانواده را داغدار کرد.

عین اللهی گفت: شیوع کرونا نقاط ضعف و قوت کشور را مشخص کرد اما آنچه مسلم است، تلاش بی وقفه کادر سلامت در این فاجعه است.

وی اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته بسیاری از بیماران کرونایی از خدمات سلامت محروم ماندند اما کادر سلامت ما حداکثر تلاش خود را به کار گرفتند و همچنین از ظرفیت های خارج از کادر سلامت نیز برای خدمت به مردم استفاده شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خدمات و ایثارگری های کادر پزشکی برای مبارزه با کرونا مانند دفاع مقدس در تاریخ ماندگار خواهد شد، از زحمات دکتر زالی و تمام کسانی که در عرصه های مدیریتی و غیرمدیریتی نظام سلامت برای مبارزه با این بیماری تلاش کردند، قدردانی کرد.

عین اللهی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر کشور در حوزه سلامت از ابتدای انقلاب تاکنون گفت: امروز به جایی رسیده ایم که بیماران بسیاری از کشورهای دیگر در کشور ما درمان می شوند.

دکتر عین الهی افزود: دکتر زارع شخصیت بی نظیری داشتند و فقدان ایشان امروز که مملکت ما به وی نیاز دارد، بیش از هر زمان احساس می شود.

وی همچنین با تقدیر از ایثارگری های مردم کاشان، زادگاه دکتر زارع، علاقه مندی شهید زارع به خدمت به مردم فداکار و مومن این شهر را یادآور شد.

کد خبر 633022

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha