شمار موارد روزانه ثبت‌شده کرونا در امارات روز یکشنبه برای نخستین بار از هنگام شروع شیوع کرونا در سال پیش به زیر ۱۰۰ رسید.

َUAE

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز وزارت بهداشت امارات ۹۹ مورد جدید عفونت کرونا را گزارش کرد، در حالیکه در اوج شیوع کرونا در این کشور در ماه ژانویه (اسفند) شمار روزانه عفونت‌ها حدود ۴۰۰۰ مورد بود. مجموع مرگ‌های ناشی از کرونا در امارات ۲۱۲۰ مورد گزارش شده است.

امارات که هنوز عمدتا ماسک‌ زدن در مکان‌های عمومی در آن ضروری است، یکی از بالاترین میزان‌های واکسیناسیون در جهان را دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، حدود ۹۶ درصد از جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفری امارات یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و ۸۶ درصد جمعیت به طور کامل واکسینه شده‌اند.

امارات امیدوار است که با جذب ۲۵ میلیون نفر برای سفرهای تجاری و گردشگری برای «اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی»، نخستین برگزاری این نمایشگاه جهانی در خاورمیانه، اقتصادش را تقویت کند. اکسپوی دوبی از اول اکتبر (۹ مهر) آغاز شده است و برای شش ماه ادامه خواهد داشت.

امارات مرزهای خود را به روی همه مسافرانی که با واکسن‌های تاییدشده سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر یعنی واکسن‌های آسترازنکا، جانسون‌اندجانسون، مدرنا، فایزر/بیونتک، سینوواک و سینوفارم بازکرده است. در عین حال مسافرانی که وارد این کشور می‌شوند، باید در فرودگاه آزمایش PCR برای کرونا بدهند.

کد خبر 632813

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha