اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش دما به‌طور میانگین ۶ تا ۱۰ درجه سلیسیوس از فرداشب تا صبح شنبه (۲۷ مهر تا اول آبان) خبر داد.

تهران ـ آب و هوا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده آسمان استان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر فردا تا عصر پنجشنبه (۲۷ تا ۲۹ مهر) در پاره‌ای نقاط گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید به‌ویژه در جنوب و غرب استان با احتمال خیزش موقتی گردوخاک مورد انتظار است. از ظهر چهارشنبه (۲۸ مهر) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر و از غروب چهارشنبه تا عصر جمعه (۲۸ تا ۳۰ مهر) در بعضی ساعات، در ارتفاعات بارش باران و برف و در نیمه شمالی استان بارش باران گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت بارش پراکنده در نیمه جنوبی استان دور از انتظار نیست.

سه‌شنبه شب تا صبح شنبه (۲۷ مهر تا اول آبان) کاهش قابل ملاحظه دما به‌طور میانگین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود و از پنجشنبه شب تا ظهر جمعه (۲۹ تا ۳۰ مهرماه) در ارتفاعات کوهستانی گاهی مه رقیق مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۲۷مهر) قسمتی ابری، در اواسط روز وزش باد و گاهی نیمه‌ابری خواهد بود. دمای تهران در این روز با بیشترین و کمترین دمای ۲۰ و ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس‌فردا (۲۸ مهرماه) قسمتی ابری و وزش باد، در بعدازظهر نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۸ و ۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.
 

کد خبر 632802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار