اگر آبریزش بینی یا عطسه کردن یا گلودرد دارید، نباید فقط فکر کنید سرماخورده‌اید یا آنفلوانزا دارید، بلکه باید احتمال دچار شدن به کرونا را هم بدهید.

COMMON COLD

سرماخوردگی، آنفلوانزا و کووید-۱۹ علائمی همپوشان دارند و به خصوص در افرادی که قبلا واکسن کرونا زده‌اند و باز دچار عفونت کرونا شده‌اند، علائم بیماری ممکن است چندان مشخص نباشد.

در این موارد بهترین کار این است که در خانه بمانید و آزمایش کرونا بدهید تا احتمال کووید-۱۹ رد شود.

افراد کاملا واکسینه‌شده در صورت ابتلا به کرونا معمولا علائمی با شدت کمتر نسبت به افراد غیرواکسینه نشان می‌دهند و علائم بیماری‌شان ممکن است به صورت آبریزش بینی، عطسه کردن، گلودرد و از دست رفتن بویابی بروز کند.

بنابراین افراد کاملا واکسینه‌شده هم باید مراقب علائم شبیه سرماخوردگی باشند و آزمایش کرونا بدهند تا در صورت مثبت بودن آزمایش خود را ایزوله کنند تا اطرافیانشان را در معرض خطر قرار ندهند.

اگر آزمایش کرونایتان منفی بود، سرماخوردگی برای اغلب افراد نسبتا بی‌خطر است و خود به خود بهبود پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که با کاهش محدودیت‌ها و افزایش تماس‌های مردم با هم احتمال دچار شدن به عفونت‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا هم افزایش می‌یابد، با این حال حتی اگر کاملا واکسینه شده‌اید، نیاید کرونا از نظر دور کنید.

کد خبر 632607

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha