مصرف کمی نمک می‌تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، اما زیاده‌روی در مصرف آن، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اکنون پژوهشگران دانشگاه استنفورد دریافته‌اند که کاهش مقادیر کمی نمک در رژیم غذایی می‌تواند اثراتی بزرگ روی سلامتی داشته باشد.

salt

به گزارش همشهری آنلاین، انتخاب به نقل از نیویورک تایمز نوشت: برای بسیاری، کاهش نمک در رژیم غذایی حتی می‌تواند تاثیری بزرگ بر کاهش فشار خون داشته باشد.

تعداد زیادی از مطالعات در مورد کیفیت متفاوت مصرف سدیم و سلامتی، آونگ را به جلو و عقب چرخانده و مقررات را برای محدود کردن سدیم در اکثر غذاهای تجاری آماده کرده است. برخی از افراد به توانایی سدیم در افزایش فشار خون حساس هستند، اما با توجه به میزان رایج فشار خون بالا و اجتناب از مصرف زیاد نمک، بسیاری از کارشناسان معتقدند که ایمن‌ترین روش، کاهش کلی سطح سدیم در بدن است.

بیش از ۱۰۰  میلیون آمریکایی دارای فشار خون بالا هستند، اختلالی که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در آن‌ها افزایش می‌دهد و برای بسیاری از افراد با مصرف زیاد سدیم بدتر می‌شود. فقط افزایش چهار میلی متری فشار خون-مثلاً از ۱۳۰ به ۱۳۴ میلی‌متر جیوه-می‌تواند سلامت برخی از افراد را به خطر بیندازد و فشار خون کسانی که به نمک حساس هستند به میزان ۱۰ یا بیشتر میلی متر جیوه افزایش می‌یابد. یک رژیم معمولی با نمک بالا در سال ۲۰۱۰، تیمی از دانشگاه استنفورد تخمین زدند که کاهش حدود ۳۵۰ میلی‌گرم سدیم در روز (کمتر از یک‌ششم قاشق چای خوری) فشار خون سیستولیک را تنها ۱.۲۵ میلی‌متر جیوه کاهش می‌دهد، اما از حدود یک میلیون سکته مغزی و حمله قلبی جلوگیری می‌کند.

کد خبر 632329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
    0 0
    چقدر دانش انسان هنوز هم در مقابل این همه پیشرفت واختراعات واکتشافات ناقص هست که هر روز هر سال هی چیزی یا سودمنداست یا برای بدن ضرر دارد کلا انسان موجودیست هنوز هم ناشناخته در عین قدرت ونیروی عجیب بسیار ضعیف وناتوان در حل مسایل با تمام حرص وجوش وتلاش وازمایش همگی متوجه دانش وعلم قدیمی ها خوهند شد وهمه چیز بر میکردد به عقب

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار