رئیس پلیس راهور ناجا گفت: سالانه در تصادف رانندگی کشورمان حدود ۱۷ هزار نفر قربانی و ۳۰۰ هزار نفر مجروح و معلول می‌شوند.

تصادف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس برای کاهش ترافیک و تصادف اظهار کرد: در ۱۱ سال گذشته، خصوصا ۳ سال اخیر، روند کاهشی تصادفات ما تداوم داشته و در این خصوص خوشبختانه توسط پلیس راهور کارهایی هم انجام شده، به همین دلیل سخت‌ترین سال کاری ما امسال بود.

وی در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ کارگروه‌های مشترکی با شهرداران مناطق تهران برگزار کردیم و محله‌های حادثه‌خیز شناسایی شد و اصلاح‌های مهندسی انجام گرفت. زیرا این اقدامات می‌توانست در کاهش تصادفات و ترافیک موثر باشد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: به صورت روزمره با رسانه‌های جمعی و فضای مجازی اطلاع‌رسانی وضعیت ترافیکی را انجام می‌دهیم. در حوزه انضباط ترافیکی طرح‌های مختلفی اجرایی شده و در بحث ساماندهی موتورسیکلت‌ها نیز طرح موتوریار را پیش بردیم که اثرات خوبی داشت.

سردار حمیدی گفت: در ۶ ماه اول سال افزایش تصادفات نداشتیم، بلکه روند کاهشی داشتیم. البته مورد تایید ما نیست و تا رسیدن به کاهش جدی تصادفات و انضباط بیشتر فاصله زیادی داریم و امیدواریم تمامی بخش‌ها به ما کمک کنند تا به توفیقات بیشتری برسیم.

کد خبر 632254

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha