آستان مقدس امامزاده داود(ع) از گذشته تا امروز یکی از اماکن زیارتی مورد علاقه تهرانی‌هاست.

قریه

همشهری آنلاین _ حسن حسن‌زاده: در روزگاری که هنوز جاده جدید امامزاده داود(ع) در محدوده کن ساخته نشده بود، دسترسی به آستان مقدس این امامزاده تنها از روستای فرحزاد و مسیر خاکی و صعب‌العبور آن امکانپذیر بود؛ جاده‌ای کوهستانی که چون از دل اراضی کشت یونجه می‌گذشت، بخشی از آن به نام مسیر یونجه‌زاری معروف شد. با ساخت جاده جدید امامزاده داود(ع) که ازآبادی کن می‌گذرد، مسیر یونجه‌زاری از رونق افتاد.

اگرچه این جاده قدیمی دیگر برو بیای گذشته را ندارد و خبری از کاروان‌های زائران نیست اما طبیعت بکر آن مقصد بسیاری از گردشگران است. علاوه بر ورزش پیاده‌روی و کوهپیمایی که روزهای آخر هفته طبیعت‌دوستان را به این جاده دل‌انگیز جذب می‌کند، چند سالی است که جاده امامزاده داود(ع) در محله فرحزاد به محل مورد علاقه دوچرخه‌سواران تبدیل شده است. رکاب زدن در این مسیر با دوچرخه‌های کوهستان از ابتدای جاده خاکی امامزاده داود(ع) در محله فرحزاد شروع می‌شود و تا گردنه شاه‌نشین ادامه دارد.

علاوه بر لذت رکاب زدن در این مسیر کوهستانی، تماشای جاذبه‌های طبیعی آن هم دلیل دیگری است که در مقاطع مختلف سال دوچرخه‌سواران بسیاری را به جاده امامزاده داود(ع) می‌کشاند. ورزشکاران در ادامه مسیر با گذر از اشترگردن به ایستگاه ۷ تله‌کابین توچال می‌رسند. از این نقطه به بعد می‌توانند پس از هماهنگی با مسئولان تله‌کابین از طریق جاده آن تا محله ولنجک رکاب بزنند و به محدوده شهری برسند. طول تقریبی این مسیر ۳۵ تا ۴۰ کیلومتر است.

کد خبر 631949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار