پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
۰ نفر

«حصارک» یکی از مسیرهای کوهنوردی تهران به شمار می‌آید که جز پرخطرها محسوب می‌شود و بیشتر کوهنوردان حرفه‌ای از آن‌ تردد می‌کنند.

حصارک

این مسیر در شمال غربی تهران واقع است و تقریباً در زمره ناشناخته‌ها قرار دارد. البته شامل ۲ مسیر برای کوهنوردی می‌شود. مسیر اول حصارک، از ارتفاع ۱۶۷۰ متری آغاز و در مسیر کم شیبی تا آبشاری به همین نام ختم می‌شود. از ابتدای دره تا پای آبشار حدود یک ساعت زمان می‌برد. در ادامه، مسیر آبشار کمی ناهموار است اما اگر فردی حرفه‌ای باشد و از آن عبور کند، راه پاکوب در امتداد دره همچنان به سمت بالا ادامه دارد.

مسیر دوم که از آن برای رسیدن به بالای قله می‌توان استفاده کرد، از سمت مسیر قله «بند عیش» است که از بالای محله حصارک آغاز می‌شود و در ادامه با عبور از بالای دره حصارک در نهایت به قله‌بند عیش به ارتفاع ۲۷۶۰‌متر می‌رسد. در واقع مسیر حصارک، ‌گاه از محدوده‌های هموار و پاکوب وگاه از صخره و سنگلاخ تشکیل شده است.

برخی مواقع هم باید از میان شاخ و برگ درختان سبز وگاه از لابه‌لای علف‌های خشک شده عبور کرد. البته در این مسیر هم رودخانه وجود دارد و هم چند چشمه که زیبایی مسیر را دوچندان می‌کند. برای رسیدن به این مسیر می‌توان از حصارک، بزرگراه شهید باکری شمال، خیابان سیمون بولیوار شرق، خیابان سیمون بولیوار غرب، میدان دانشگاه آزاد، بلوار شهدای حصارک استفاده کرد.

کد خبر 631305

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دروازه طهرون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha