آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر می‌گوید به نظر او حتی با وجود احتمال تداوم ظهور سویه‌های جدید کروناویروس زندگی در یک سال آینده به حالت عادی بازخواهد گشت.

BOURLA

به گزارش همشهری آنلاین بورلا در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی آمریکا گفت: «به نظر من در طول یک سال خواهیم توانست به زندگی عادی بازگردیم. البته این پیش‌بینی به معنای آن نیست که سویه‌های جدید ویروس ظهور نخواهند کرد یا خواهیم توانست بدون واکسیناسیون زندگی کنیم.»

این اظهارات مدیر عامل شرکت فایزر در هنگامی منتشر می‌شود که هفته پیش نیز استفان بانسل، مدیر عامل شرکت مدرنا پیش‌بینی کرد پاندمی کرونا «در طول یک سال» پایان خواهند یافت.

در همین زمینه:

بورلا در مصاحبه‌اش با ای‌بی‌سی گفت که به نظر او احتمالا واکسیناسیون سالانه برای مقابله با سویه‌های جدید جهش‌یافته کرونا که در سراسر جهان ظهار می‌شوند، ضروری خواهد بود.

او گفت: «محتمل‌ترین سناریو از نظر من- با توجه به اینکه ویروس در سراسر جهان انتشار یافته است- این است که به طور مداوم شاهد ظهور سویه‌ها جدید آن باشیم و لازم خواهد بود که هر سال واکسن‌های را بزنیم که اثربخشی دست کم یکساله خواهند داشت. به نظ من محتمال‌ترین سناریو نیاز به واکسیناسیون سالانه است.»

سازمان غذا و داروی آمریکا هفته پیش تزریق دوز سوم یادآور واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال، افراد در معرض خطر بیماری شدید کووید-۱۹ از جمله به علت داشتن بیماری‌ زمینه‌ای  و افراد در معرض خطر بالای تماس با ویروس به علت محل زندگی یا کارشان را تایید کرد.

این هفته همچنین اعلام شد که شمار مرگ‌های ناشی از کرونا در آمریکا از مجموع مرگ‌های ناشی پاندمی آنفلوانزای سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ پیشی گرفته است.

کد خبر 629185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار