فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: در حال حاضر ۵۶ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان‌های تهران بستری هستند.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران امروز جمعه دوم مهر ۱۴۰۰ در حاشیه وبینار سندروم طناب نخاعی اظهار کرد: در ۷۲ ساعت گذشته مورد جدیدی از افراد مبتلا به قارچ سیاه نداشته‌ایم که نشان می‌دهد با فروکش پیک پنجم، موارد ابتلا به این عارضه کاهش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات متخصصان گوش و حلق و بینی در روند درمان بیماران درگیر قارچ سیاه، گفت: وضعیت بیماران مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان‌های لقمان، امیراعلم، امام خمینی (ره) و رسول اکرم به خوبی رصد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت تشخیص زودهنگام قارچ سیاه برای پیشگیری از عوارض ناگوار آن افزود: اگر بتوان به سرعت کارهای تشخیصی و درمانی را انجام داد، احتمال تخلیه چشم و درگیری سینوس‌ها خیلی کمتر خواهد شد.

زالی به شرایط کرونایی تهران هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت بیماری کرونا در استان تهران روند نزولی گرفته و از روزهای سخت بیماری عبور کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه همزمان با تسریع فرایند واکسیناسیون شاهد کاهش شاخص‌های بیماری و آمار کرونا در تهران هستیم، افزود: در حال حاضر ۶۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری هستند که نسبت به هفته‌های گذشته کاهش داشته است.

وی از بستری بودن ۱۳۴۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران خبر داد و گفت: ۲۰۱ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. همچنین ۱۲۰۰ نفر از بیماران کرونایی از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شده‌اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره آمار واکسیناسیون در استان گفت: تا روز گذشته ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در تهران تزریق شده که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار نفر دوز دوم را دریافت کردند.

کد خبر 628615

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha