بیست‌ویکمین محموله واکسن کرونا تهیه‌شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۵ میلیون دوز واکسن، امروز پنجشنبه اول مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

محموله واکسن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر از تکمیل شدن محموله‌های واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت در شهریورماه خبر داد و گفت: با ورود چهارمین محموله ۵ میلیون دوزی دیگر به ایران، به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت تاکنون ۴۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است که این حجم از واردات واکسن طبق وعده‌ای بود که از ماه پیش اعلام کرده بودیم.

دکتر کریم همتی با اعلام ۳ برابری شدن هفتگی واردات واکسن توسط هلال احمر بیان کرد: از دهم مهرماه سال جاری تا ۱۰ آبان نیز هر هفته ۱۵ میلیون دوز واکسن وارد کشور می شود که مجموعا ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش حجم واردات واکسن به کشور تصریح کرد: تعداد مراکز واکسیناسیون هلال احمر با توجه به حجم بالای واردات واکسن افزایش یافته است. بنابراین علاوه بر ۳۰۷ مرکزی که با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال بود، در حال حاضر ۲۹ مرکز مستقل واکسیناسیون هم در بیش از ۹ استان فعال کرده‌ایم.

همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰ درصد مردم واکسینه شده‌اند، گفت: امید است با این تلاش ها و با تزریق واکسن به تمامی مردم، گام بزرگی در راستای ایمن سازی کشور در مقابل این بیماری برداشته شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت های جمعیت هلال احمر در ۱۸ ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شده است، افزود: در این عرصه ما یاری‌رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این عرصه ارائه کردیم. به طوری که ۷۰ درصد از واکسن وارداتی به‌واسطه هلال احمر وارد کشور شد.  

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت های گسترده هلال احمر در داخل کشور و در عرصه بین المللی، گفت: در این زمینه علاوه بر یاری و مساعدت کم نظیر دولت که شبانه روزی پیگیر بودند  نهادهای بین المللی نیز کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در راستای مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری آغاز شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات هلال احمر در مبادی مرزی کشور برای کنترل مسافران نیز اشاره کرد و گفت: طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢٠ اسفندماه ۹۹ آغاز شده، تا صبح روز گذشته ۳۱ شهریور حدود ۶۳۰ هزار نفر از مسافران کنترل و غربالگری شدند.

کد خبر 628467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار