سازمان نظام پزشکی کشور در پی اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر غیرمعتبر بودن هرگونه کارت صادرشده واکسن کرونا از سوی نهادهای دیگر، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

کارت هوشمند واکسن - کارت دیجیتال واکسن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه اعلام کرد:

«پیرو اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر این که بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است، مطالبی جهت تنویر افکار اعضای محترم سازمان نظام پزشکی به استحضار می‌رسد.

از ابتدای همه گیری کرونا، سازمان نظام پزشکی همواره در کنار مردم و اعضای جامعه پزشکی ایستاده و در این زمینه پیشرو بوده است و از تلاش برای تهیه و توزیع اقلام حفاظتی برای کادر درمان و تاسیس سایت corona.ir به منظور آگاهی بخشی به مردم تا اصرار بر واردات واکسن معتبر و واکسیناسیون اعضای سازمان و کادر درمان، و نیز تاسیس سامانه عوارض سنجی و نوبت دهی واکسیناسیون دریغ نکرده است و در بسیاری از آن‌ها سازمان نظام پزشکی پیش تر از وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط فعالیت خود را آغاز کرد.

صدور کارت دیجیتال واکسیناسیون هم از کارهای فراموش شده ای بود که به دلیل اصرار اعضای سازمان نظام پزشکی برای همکارانی که در کنگره های بین المللی شرکت می‌کنند، توسط سازمان و برای نخستین بار صورت گرفت.

خوشبختانه برخورد مثبت با کارت مذکور در خارج از کشور که به سبب جایگاه برتر سازمان های نظام پزشکی در دنیا است، موجی از درخواست همکاران برای صدور کارت برای خود و خانواده هایشان را ایجاد نمود.

اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از حیث تاکید بر اعتبار کارت دیجیتال صادره از سوی آن وزارتخانه متین‌ و موجه است، لکن از آنجا که به نوعی بی اعتبار نشان دادن کارت صادره از سوی سازمان مهم نظام پزشکی است، جای تأمل و تأسف دارد.

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای آن دسته از همکارانی که صدور کارت هوشمند واکسیناسیون از سوی سازمان متبوعشان اولویت دارد، همچنان در حال خدمت‌رسانی است.»

کد خبر 628399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • جواد IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
    0 0
    من شماره تلفن به نام همسرمه برایه صدور کارت به مشکل برخوردیم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار