معاون سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آسترازنکا را فقط از یک سری منابع مورد تایید می‌توانیم بیاوریم که آن منابع هم به ما حداکثر در حد یک تا ۲ میلیون واکسن می‌دهند.

واکسن آسترازنکا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، حیدر محمدی معاون سازمان غذا و دارو در ارتباط با کمبود واکسن آسترازنکا در مراکز واکسیناسیون کشور گفت: ما آسترازنکا را فقط از یک سری منابع مورد تایید می‌توانیم بیاوریم که آن منابع هم به ما حداکثر در حد یک تا ۲ میلیون واکسن می‌دهند. بیشترین مقدار واکسن آسترازنکا که تا الان برای ما آمده، چیزی در حد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز بود که از ژاپن آمد.  

او افزود: شاید آنقدر که مد نظرمان باشد و الان در مورد سینوفارم و برکت در اختیار ما قرار می‌گیرد، آسترازنکا در دسترس ما نباشد. اما این محدودیت‌ها همانطور که می‌دانید روز به روز کم می‌شود.  

محمدی گفت: اگر دقت کنید سیل ورود واکسن به کشور ما تقریبا بعد از ورود تولیدات داخلی بود. بسیاری از داروها به این صورت است. اگرچه این کاری غیراخلاقی در حوزه پزشکی است، اما شما تا زمانی که تولید داخلی ندارید، طرف خارجی منتظر می‌ماند که شما با آن‌ها مذاکره کنید و زمانی که می‌بیند تولید کرده‌اید، او از شما خواهش می‌کند بیایید و از من هم واکسن بخرید.

وی افزود: درحال حاضر ما در واکسن همچنان بی‌نیاز از واردات نیستیم اما قطعا با تولید داخل به زودی بی‌نیاز خواهیم شد.

کد خبر 628323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار