مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش آخرین روند واکسیناسیون فرهنگیان و رانندگان سرویس مدارس را تشریح کرد و گفت: اکثر معلمانی که دوز اول واکسن را زده‌اند دوز دوم را هم این هفته و حداکثر هفته آینده دریافت می‌کنند.

واکسن کرونا - واکسیناسیون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد محسن‌بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد معلمان، دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند. تزریق دوز دوم هم در ماه جاری آغاز شده است.

وی افزود: زمان تزریق دوز دوم در واکسن‌ها متفاوت است و باید در زمان‌های متفاوتی تزریق می‌شد که در حال انجام است. اکثر کسانی که دوز اول را زده‌اند، دوز دوم را هم این هفته و حداکثر هفته آینده دریافت می‌کنند.

محسن‌بیگی گفت: تعداد محدودی باقی می مانند که یا کسانی هستند که واکسن آسترازنکا گرفته‌ بودند و فاصله زمانی دریافت دوز اول و دوز دومشان زیاد است، یا دوز اول را به علت بیماری دیرتر گرفته‌اند که برای این افراد هم واکسیناسیون در مهرماه تکمیل می‌شود. اگر باز هم گروه محدودی باقی بمانند، نوبتشان از بین نمی‌رود و می‌توانند واکسن را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس نیز گفت: بخشی از رانندگان سرویس مدارس، راننده تاکسی هستند و وزارت بهداشت واکسیناسیون رانندگان تاکسی را از چند هفته قبل شروع کرده است اما شماری از رانندگان سرویس مدارس تحت پوشش تاکسیرانی نیستند که چون هنوز قراردادشان با مدرسه منعقد نشده و تکلیفشان مشخص نیست، به بحث واکسیناسیون‌شان هنوز ورود نکرده‌ایم.

محسن‌بیگی ادامه داد: اگر قرار بر بازگشایی حضوری مدارس باشد، قبل از اینکه مدارس باز شود و با رانندگان قرارداد ببندند، درصورتی‌که شرکت مربوطه اطلاعات را به ما بدهد، در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم و آنها نیز اگر تاکنون واکسن دریافت نکرده باشند، واکسیسناسیون می‌شوند.

کد خبر 627511

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها