فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن تشریح وضعیت کوویدـ۱۹ در تهران گفت: ۲۱۰ مرکز واکسیناسیون در استان تهران فعال‌ است، اما برای تسریع فرایند واکسیناسیون تهران باید در روزهای آتی حداقل ۹۵ مرکز واکسیناسیون دیگر را راه‌اندازی کنیم.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: بیش از ۲۱٠ مرکز تجمیعی و غیرتجمیعی در تهران راه‌اندازی شده و به صورت دو شیفت و سه شیفت در حال خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.

وی حفظ سلامتی مردم در هنگام تزریق واکسن را جزو اولویت‌های ستاد کرونا برشمرد و با اشاره به ضرورت جلوگیری از ازدحام و شلوغی در مراکز تلقیح واکسن افزود: در این راستا هم‌اکنون بیشتر مراکز واکسیناسیون پایتخت به صورت دو شیفت در شیفت صبح و بعدازظهر فعالیت می‌کنند. اما برای تسریع فرایند واکسیناسیون تهران باید در روزهای آتی حداقل ۹۵ مرکز واکسیناسیون دیگر را راه‌اندازی کنیم.

وضعیت کرونا در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به وضعیت بیماری در تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مجموعاً ۶۹۰۰ بیمار بستری کرونایی در تهران داشتیم که نسبت به قبل تقلیل یافته است.

زالی همچنین از بستری ۱۰۵۰ بیمار جدید در بیمارستان‌ها، بستری ۱۴۳ بیمار جدید در بخش مراقبت‌های ویژه و کاهش ۶ درصدی میزان مرگ‌ومیر در روز گذشته خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۱۷۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و این آمار نیز رو به کاهش است.

کد خبر 627198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار