وزیر بهداشت گفت: برنامه ما این است که واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال و والدین آنها هم انجام گیرد تا با خیال راحت بازگشایی مدارس هم انجام گیرد. امیدواریم تا ۲ هفته دیگر واکسیناسیون افراد ۷ تا ۱۸ سال را در کشور شروع کنیم.

وزیر بهداشت ـ عین اللهی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشکده بهداشت کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسریع واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: تنها راه مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون است و بنابراین نیاز است روند واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری گیرد.

وی با اشاره به تامین مناسب واکسن در کشور بیان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین شاخص عملکرد استان‌ها برای ما بر مبنای موفقیت آنها در مقابله با کروناست که همان تسریع در روند واکسیناسیون است.

عین‌اللهی با اشاره به روند واکسیناسیون دانشجویان از بازگشایی حضوری دانشگاه‌های علوم پزشکی از مهر خبر داد و افزود: آموزش مجازی در رشته‌های پزشکی کاربردی نیست و با توجه به واکسیناسیون دانشجویان از مهر این دانشگاه‌ها بازگشایی خواهند شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: در خصوص سایر دانشگاه‌ها هم با اتمام واکسیناسیون دانشجویان، وزیر علوم در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

امیدواریم تا ۲ هفته دیگر واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را شروع کنیم

عین‌اللهی از پیگیری برای واردات واکسن دانش‌آموزان هم خبر داد و گفت: در تلاش هستیم که واکسن افراد ۷ تا ۱۸ سال را هم تامین کنیم و امیدوار هستیم از دو هفته دیگر واکسیناسیون این گروه‌های سنی هم انجام شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تعداد محدودی واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال در اختیار داشتیم که این واکسن‌ها برای ۱۷ ساله‌ها که در آستانه کنکور سراسری هستند تزریق شد تا بتوانند با فراغ بال بیشتری در کلاس‌های آمادگی کنکور حاضر شوند. 

وی در خصوص بازگشایی مدارس هم توضیح داد: برنامه ما این است که واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال و والدین آنها هم انجام گیرد تا با خیال راحت بازگشایی مدارس هم انجام گیرد.

عین‌اللهی افزود: این نکته را باید یادآور شد که واکسیناسیون به معنای پایان کرونا و کنار گذاشتن رعایت پروتکل‌ها نیست و استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی حتی با اتمام واکسیناسیون تمام گروه‌های سنی باید ادامه داشته باشد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه باید به زندگی با کرونا و رعایت پروتکل‌ها عادت کنیم و مردم باید بدانند که واکسن تنها سیستم دفاعی بدن را در برابر این ویروس قوی می‌کند و این به معنی عدم ابتلا به کرونا نیست و واکسن تنها می‌تواند از شدت بیماری کم کند.

او در ادامه با اشاره به انتشار برخی شایعات در خصوص واکسن کرونا گفت: از مردم می‌خواهیم که به شایعات توجه نکنند و حتما برای تزریق واکسن اقدام کنند.

عین‌اللهی گفت: آمارها نشان می‌دهد در حال حاضر فوتی‌های کرونا در کشور از میان کسانی است که واکسنی تزریق نکرده‌اند.

محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه برداشته شد

وزیر بهداشت در ادامه از برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: از امروز تمام افراد بالای ۱۸ سال در این استان باید واکسینه شوند.

وی افزود: کرمانشاه یک استان مرزی است و مرزهای این استان می‌توانند محلی برای ورود ویروس به کشور باشند و نیاز است که سریعا تمام گروه‌های هدف این استان (افراد بالای ۱۸ سال) در برابر کرونا واکسینه شوند.

عین‌اللهی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باید ظرفیت واکسیناسیون در استان را دو برابر کرده و شیفت‌های کاری مراکز واکسیناسیون را افزایش دهند و امیدواریم با این اقدامات تا ۱۰ روز دیگر واکسیناسیون در این استان پایان گیرد.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدید از مراکز درمانی استان، تجهیزات و امکانات این مراکز را امیدبخش توصیف کرد و از تمام مسئولان دانشگاه در خصوص عملکردی که در زمینه واکسیناسیون و درمان بیماران کرونایی داشتند تقدیر کرد.
 

کد خبر 627108

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha