سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تهران به مرکز گسترش کرونا در کشور تبدیل شده است و اگر شیوع این بیماری در این کلانشهر کنترل شود در حد قابل قبولی می‌توان بیماری را مهار کرد.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حسین قناعتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران به روند افزایش بیماری کرونا در ماه‌های اخیر در پایتخت اشاره کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد بیماری کرونا در تهران، بروز می‌یابد و منتشر و جابه‌جا می‌شود و به همین دلیل این کلانشهر باید مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق بتوان از انتشار و جابه‌جایی ویروس جلوگیری و در نهایت بیماری را کنترل کرد.

او افزود: تهران به مرکز گسترش کرونا در کشور تبدیل شده است و اگر شیوع این بیماری در این کلانشهر کنترل شود در حد قابل قبولی می‌توان بیماری را مهار کرد.

قناعتی اولویت اصلی این دانشگاه را افزایش سرعت تزریق واکسن به همه واجدین شرایط ساکن در جنوب شهر تهران اعلام کرد و یادآور شد: همه توان این دانشگاه باید در این مسیر قرار گیرد تا حداکثر در یک ماه آینده، ساکنین جنوب شهر تهران دوز اول واکسن خود را دریافت کرده باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران تراکم جمعیت بالا در این منطقه و تردد بسیار ساکنان را از مهم‌ترین دلایل این اقدام عنوان کرد و افزود: تراکم جمعیت در جنوب شهر تهران بالاتر از مناطق شمالی است و در برخی خانه‌های با متراژ بسیار پایین تا ۸ نفر زندگی می‌کنند و به همین دلیل باید توجه بیشتری به این مناطق شود.  

او ادامه داد: با توجه به وجود برخی مراکز اقتصادی مانند بازار بزرگ تهران در این منطقه، افزایش زیاد تردد در این منطقه را شاهد هستیم و این موضوع نشان می‌دهد که واکسینه شدن مردم ساکن در جنوب شهر تهران باید در اولویت قرار گیرد.

قناعتی تامین واکسن و توسعه مراکز واکسیناسیون را شرط اصلی این اقدام اعلام کرد و گفت: واکسن مورد نیاز تامین شده و تلاش می‌کنیم که مراکز واکسیناسیون در این مناطق افزایش یابد.

کد خبر 627058

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha