رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا درباره هک شدن و دسترسی غیرمجاز به تصاویر دوربین‌های مداربسته هشدار داد و راهکارهایی را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به این دوربین‌ها ارائه کرد.

دوربین مداربسته

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی‌محمد رجبی رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا، درباره هک شدن و دسترسی غیرمجاز به تصاویر دوربین‌های مداربسته گفت: به طورکلی چهار روش عمده برای دسترسی غیرمجاز به دوربین‌های مداربسته وجود دارد که روش‌های موسوم به اسکن‌پورت، استفاده از ابرازهای EXPLOIT و دسترسی از طریق برخی وبسایت‌ها و سرورهای شرکت سرویس‌دهنده از جمله آنهاست.

وی درباره راهکارهای مقابله برای جلوگیری از نفوذ و احتمال سوءاستفاده از تصاویر این دوربین‌ها نیز توضیح داد: رعایت الزامات ایمنی و امنیتی در نصب دوربین‌های مداربسته توسط اصناف، سازمان‌ها و ارگان‌ها امری ضروری و لازم است که آنها در صورت نیاز از کارشناشان و متخصصین اتحادیه الکترونیک و حفاظتی کمک بگیرند.

رجبی با بیان اینکه لازم است نسبت به آسیب‌پذیری‌ها و مخاطرات احتمالی دوربین‌های مداربسته آموزش‌های لازم به استفاده‌کنندگان داده شود، بیان کرد: به‌روزرسانی نرم‌افزار این دوربین‌ها به آخرین نسخه، استفاده از تجهیزات برندهای معتبر و شناخته‌شده، استفاده از نام کاربری و رمز عبور پیچیده و تغییر نام کاربری و رمز عبور پیش‌فرض از دیگر مواردی است که دسترسی غیرمجاز به این دوربین‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا همچنین از شهروندان خواست برای نصب دوربین‌های مداربسته از شرکت‌های خدمات‌دهنده معتبر و شناخته‌شده استفاده کنند و دسترسی دوربین‌ها را به افراد ناشناس یا افرادی که شناختی از آنها ندارند نسپارند.

کد خبر 627168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار