پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷
۰ نفر

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از بازداشت اعضای یک باند خبر داد و گفت: اعضای این باند با کپی کارت‌های بانکی اقدام به خرید طلا با حساب قربانیان خود می‌کردند.

دستگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در این باره گفت: با مراجعه فردی به پلیس فتا که اعلام می‌کند متوجه برداشت از حساب خود شده دستورات برای بررسی موضوع صادر شد.

او افزود: در بررسی پرینت حساب این شخص، مشخص شد که پول به حساب شخص طلافروشی واریز شده است، لذا فرد طلافروش به عنوان مطلع به پلیس فتا احضار و در بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته مشخص شد زن و مردی به آن طلافروشی مراجعه و با کپی تهیه شده از کارت مالباخته اقدام به خرید طلا کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرج ادامه داد: در بررسی‌های کارشناسی، فرد مظنون شناسایی و مشخص شد فردی که اقدام به خرید طلا کرده قبلا نیز سابقه چنین اقدامی را داشته است.

مددی با تشریح اقدامات فنی و سپس دستور جلب بدوی دو نفر از افراد سابقه‌دار و مغز متفکر این باند گفت: با نیابت قضایی، فردی که معروف به چاپگر بوده به همراه زنی که با عنوان همسر قلابی وی در طلافروشی‌ها اقدام به خرید طلا کرده بودند با یکی دیگر از همدستان این باند دستگیر شدند.

وی با اشاره به رسیدگی به این پرونده در شعبه دوم دادیاری دادسرای کرج توضیح داد: از محل بازداشت متهمان، دو دستگاه کپی کارت، یک لپ‌تاپ که در آن نرم‌افزار کپی کارت بوده به همراه ۲۵ کارت بانکی خام یا کپی کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان محدوده فعالیت این باند گفت: این افراد در مناطقی از قبیل شهرک صنعتی گلبون، شهرک صنعتی پرند، جاده بهشت زهرا و محدوده آزادگان در کرج، تحت عنوان میوه‌فروش در کنار خیابان بساط کرده و پس از خرید مردم و پرسیدن رمز کارت بانکی قربانیان، اقدام به کپی کارت‌ها کرده و سپس با آن طلا می‌خریدند.

وی از مردم خواست ضمن پرهیز از خرید از دستفروش‌ها با کارت‌های بانکی، در سایر خریدها نیز رمز عبور را شخصا وارد کنند تا در دام باندهای کپی کارت بانکی نیفتند.
 

کد خبر 627123

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها