رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: متهمی را دستگیر کرده‌ایم که اقدام به جاساز مواد مخدر در کتاب‌های درسی و توزیع آن بین دانش‌آموزان و دانشجویان می‌کرد.

جاسازی مواد مخدر در کتاب‌های کمک‌آموزشی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بیان کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر فعالیت سوداگران مرگ در فضای مجازی با این اقدام که کتابی را تحت عنوان کمک آموزشی هوش برتر ویژه بازگشایی مدارس را طراحی و به جای عرضه کتاب واقعی اقدام به جاساز کردن ماده مخدر گل در آن کرده و در ادامه آن را در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می‌دهند، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از اقدام عملیاتی و رصدهای اطلاعاتی همکارانم در دایره فتای پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، این متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسنوند گفت: چندین جلد از این کتاب‌ها توسط همکارانم از مخفیگاه متهمان این پرونده کشف شد که افراد بسته‌های مواد مخدر را در آن‌ها جاساز می‌کردند و پس از تبلیغ این کتاب‌ها، آن‌ها را به دست افراد به خصوص جوانان می‌رساندند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران خطاب به والدین تاکید کرد: پدران و مادران باید بسیار مراقب فرزندانشان باشند چراکه مجرمان سعی دارند که با هر ترفندی که شده دست به تخریب و نابودی آن‌ها بزنند و هدفشان فقط کسب منافع خودشان است.

وی افزود: والدین باید بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند و رفت‌وآمدهای آن‌ها را بررسی کنند و اجازه ندهند که با انتخاب‌های اشتباه در پیدا کردن دوستانشان پا به بیراهه بگذارند.
 

کد خبر 626437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار