سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
۰ نفر

فرماندار مشهد از افزایش آمار فوت‌شدگان بر اثر کرونا در مشهد در این کلان‌شهر خبر داد.

کرونا در ایران - مرگ - فوت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا هاشمی فرماندار مشهد پس از بازدید از بهشت رضوان مشهد (غسالخانه‌ قبرستان بهشت رضای این شهر)، در خصوص وضعیت حاکم بر این مکان اظهار کرد: نگرانی‌هایی برای مردم در خصوص امکانات اولیه در این مجموعه وجود دارد که شاید از نگاه برخی افراد سطحی باشد، اما برای مردم مهم است.

او با بیان اینکه کسانی که برای گرفتن پیکر عزیزانشان به این آرامستان مراجعه می‌کنند چند ساعت معطل می‌شوند، افزود: بر همین اساس نیاز به سایبان، صندلی و آب شرب برای آن‌ها بود که با برنامه‌ریزی انجام‌شده این ادوات برای استفاده مراجعه‌کنندگان تأمین شد.

فرماندار مشهد با بیان اینکه افزایش آمار فوت‌شدگان ناشی از فاجعه کرونا در مشهد منجر به کمبود تابوت و آمبولانس در این کلان‌شهر شده است، ابراز کرد: با تدابیر اتخاذشده کمبود آمبولانس و تابوت تا حدودی برطرف شده است.

هاشمی یادآور شد: در خصوص انباشت اجساد در بیمارستان‌ها نگرانی‌هایی وجود داشت که با هماهنگی‌های انجام‌شده اجساد شب گذشته جهت تغسیل به بهشت رضوان منتقل شدند.

او با اشاره به اینکه حدود ۳۲ درصد بستری‌شدگان کرونا در مشهد مربوط به خارج از استان و بیشتر از استان‌های جنوب شرقی کشور است، افزود: بیماران کرونایی خارج از استان که در بیمارستان‌های مشهد فوت می‌کنند، باید با رعایت پروتکل‌ها در بهشت رضوان مشهد شست‌وشو و سپس برای اعزام به شهرستان محل سکونتشان تحویل خانواده آنان شود.

درحالی‌که آمارهای غیررسمی حکایت از سه‌رقمی شدن فوتی‌های ناشی از کرونا در مشهد دارد، اما فرماندار این شهر اذعان کرد: روز گذشته ۴۲ نفر در مشهد براثر کرونا فوت کردند که مهم‌ترین علت افزایش تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان در مشهد مربوط به دورهمی، رعایت نکردن پروتکل‌ها و سفرهای ماه ذی‌الحجه بوده است.

فرماندار مشهد با بیان اینکه تاکنون تعدادی از دفاتر رسمی ازدواج و طلاق به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند، تأکید کرد: با کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد قضایی انجام می‌دهیم.

هاشمی عنوان کرد: در حوزه سفر به مشهد از طریق خطوط ریلی کاهش ۵۲ درصدی و در خطوط هوایی نیز کاهش داشتیم.
 

کد خبر 620048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار