رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش درباره روند تبدیل وضعیت معلمان قراردادی‌ توضیح داد. 

معلم

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش درباره روند تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در وزارت آموزش و پرورش توضیح داد و اظهار کرد: فعلا بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و حتی شرکتی که ایثارگر هستند یا پدر و مادر ایثارگر دارند، در حال انجام است و کار را شروع کرده‌ایم. 

وی افزود: اما برای سایر نیروهای قراردادی کار معین هنوز مجوزی دریافت نشده است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش همچنین درباره آخرین وضعیت اجرای رتبه‌بندی معلمان گفت: قبل از عید نوروز، لایحه را به مجلس شورای اسلامی دادیم و مجلس از اسفند ۹۹ مشغول کار روی لایحه است.

سلیمان‌زاده افزود: اقدامات خوبی صورت گرفته ولی اکنون در مجلس روی تامین اعتبار آن حرف دارند. ما تلاش کردیم کار متناسب با اعتبارات پیش‌بینی شده جلو برود. اکنون دیگر منتظر نظر مجلس هستیم و اگر فرایند طولانی شود، امیدواریم در دولت جدید محقق شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای استخدام معلمان خرید خدماتی و مدارس غیردولتی دارید، گفت: خیر، برنامه‌ای در این زمینه نداریم. اما تا جایی که اطلاع دارم مجلس در حال کار روی طرحی است که بر اساس آن افرادی که در مدارس غیردولتی یا به عنوان خرید خدمات کار می‌کنند در آزمون‌های استخدامی ما شرکت کنند و از اولویتی برخوردار باشند؛ درصدی ضریب به رتبه‌شان بخورد که شانس قبولی‌شان بالا برود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش تاکید کرد: طبق ماده واحده شورای عالی انقلاب فرهنگی به هیچ عنوان اجازه نداریم نیرویی را خارج از آزمون استخدامی و مسیر دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی بپذیریم.

کد خبر 619905

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها