رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: در مورد ویروس گونه دلتا حتی در فضای باز هم میزان سرایت پذیری ویروس بسیار بالا است و افراد پرخطر نباید در مجامع عمومی حاضر شوند.

كرونا در ايران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران امروز در حاشیه جلسه ویژه این ستاد ضمن اشاره به کمک‌های بنیاد مستضعفان در راستای مدیریت کرونا گفت: درباره کمبود دارو و سرم مدیرکل محترم داروی کشور را دعوت کردیم و گزارشاتی دادند که با فرایند واردات سرم و دارو تقریبا این کمبود در روزهای آتی کمرنگ‌تر خواهد شد.

آخرین وضعیت بیماری در استان تهران

وی درباره میزان استفاده از تخت‌های بیمارستانی نیز بیان کرد: در حال حاضر ۹۴۰۰ بیمار بستری داریم که حدود ۲۵۰۰ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و دیشب هم میزبان حدود ۲۰۰۰ بیمار جدید بودیم و حدود ۱۶۰۰ بیمار ترخیصی داشتیم. کماکان میزان مراجعیت سرپایی ما حدود ۲۰ هزار نفر است که عمده آنها برای درمان سرپایی مراجعه کردند و تا زمانی که افولی در مراجعات سرپایی شکل نگیرد باید در روزهای آتی نیز شاهد همین الگو در تهران باشیم.

زالی ادامه داد: کماکان ظرفیت‌های جدیدی برای بستری موقت در تهران در حال افزایش است، ما کماکان با بیمارانی مواجه هستیم که با ویروس دلتا به ما مراجعه می‌کنند و بر اساس مطالعات ما اقامت این بیماران در بیمارستان نسبت به بیماران با ابتلا به سوش‌های قبلی ۲.۵ روز بیشتر است.

روند واکسیناسیون در تهران

وی در خصوص واکسیناسیون در تهران اظهار کرد: دیروز از تزریق ۸۳ هزار واکسن در روز در تهران گذشتیم و به نظر می‌رسد اگر واکسن کافی در اختیار ما قرار گیرد می‌توانیم از مرز ۱۰۰ هزار دوز واکسن در روز گذر کنیم.

افراد مسن و پرخطر از ۲ ماسک استفاده کنند 

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در ادامه تاکید کرد: بر اساس مقاله‌ای جهانی که ۴۸ ساعت پیش منتشر شده است، ویروس دلتا برخلاف سوش‌های قبلی میزان سرایت بیشتری در فضای غیر مسقف دارد در حالی که پیش‌تر تفاوت چشمگیری در میزان انتقال ویروس در فضای باز و مسقف وجود داشت، اما در مورد سوش دلتا حتی در فضای باز هم میزان سرایت‌پذیری ویروس بسیار بالا است و افراد پرخطر نباید در مجامع عمومی حاضر شوند. زیرا هیچ تضمینی برای عدم ابتلا وجود ندارد و توصیه می‌کنیم اگر افراد مسن و پرخطر باید بر حسب ضرورت در جامعه حضور یابند، حتما از ۲ ماسک استفاده کنند و هر ۳ ساعت یک بار آن را تعویض کنند.

کد خبر 618800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار