رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: هر یک از مراکز تزریق واکسن کرونا در پایتخت در یک شیفت کاری ظرفیت تزریق هزار دوز واکسن را دارند، اما باید واکسن به اندازه کافی توزیع شود و تامین آن به اندازه کافی باشد.

واکسیناسیون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به فرایند کند واکسیناسیون در کشور در ماه‌های اخیر اظهار کرد: در حال حاضر سرعت این فرایند رو به افزایش است و هرچقدر سهمیه واکسن تهران که تعیین مقدار آن بر عهده وزارت بهداشت است افزایش یابد، ظرفیت تزریق آن وجود دارد.

زالی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۷ پایگاه واکسیناسیون در پایتخت در حال فعالیت هستند، گفت: هریک از این مراکز در یک شیفت کاری ظرفیت تزریق هزار دوز واکسن در روز را دارند، اما باید واکسن به اندازه کافی توزیع شود و لجستیک آن به اندازه کافی باشد.

وی با اشاره به افزایش واکسن‌های تولید داخل و افزایش واردات واکسن، نسبت به سرعت یافتن روند واکسیناسیون در کشور و به دنبال آن پایتخت ابراز امیدواری کرد.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به حضور پررنگ ارتش در فرایند واکسیناسیون پایتخت، گفت: مطمئناً با افزایش لجستیک واکسن، دوستانمان در ارتش، ما را در ادامه مسیر واکسیناسیون همراهی خواهند کرد.

زالی با اشاره به فشار اقتصادی وارد بر دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: امیدواریم هرچه زودتر این روزهای سخت بگذرد و از مدافعان عرصه سلامت که در این روزهای سخت و طاقت‌فرسا برای خدمت به مردم تلاش می‌کنند نیز قدردانی می‌کنیم.

کد خبر 618742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار