مسئول آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از تلاش شبانه‌روزی این اداره برای پیشگیری از انواع بیماری‌های دامی خبر داد.

دامپزشکی

به گزارش همشهری آنلاین، روح الله زینلی گفت: بیش از ۵۰۰۰ آزمایش تشخیصی برای کنترل کیفیت فرآورده‌های خام دامی و تضمین سلامت جمعیت‌های دامی در بخش دامپزشکی در سیستان و بلوچستان انجام شد.

مسئول آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، در راستای تشخیص و کنترل بیماری های دامی و همچنین تضمین کیفیت فرآورده‌های خام دامی افزون بر ۵۰۰۰ مورد آزمایش تشخیصی در آزمایشگاه‌های بخش دولتی دامپزشکی استان انجام شده است.

زینلی گفت: با توجه به اینکه پیشگیری از شیوع و درمان موثر بیماری‌ها، نیازمند تشخیص صحیح و به موقع بیماری است و این نکته در خصوص بیماری های واگیر و خطرناک از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا با تشخیص صحیح و به موقع می‌توان از گسترش بیماری و خسارت‌های سنگین ناشی از آن پیشگیری کرد.

وی تصریح کرد: دامداران و روستاییان استان توجه داشته باشند که در صورت مشاهده اولین علائم بیماری در دام با مراجعه به مراکز درمانی و ادارات دامپزشکی و انجام اقدامات اولیه از جمله نمونه‌برداری و انجام آزمایش، بهتر می‌توانند بیماری دام خود را تشخیص و درمان و از خسارات ناشی از آن پیشگیری  کنند.

زینلی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌های واگیر دامی قابل انتقال به انسان است، انجام آزمایش‌های تشخیصی در جمعیت‌های دامی و همچنین در روند تولید فرآورده‌های خام دامی از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به جمعیت انسانی پیشگیری خواهد کرد و می‌تواند عرضه فرآورده‌های خام دامی بهداشتی و سالم در جامعه را تضمین کند.

کد خبر 618079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار